YouGov: Czy Warto Korzystać? Ile Można Zarobić?

Jeżeli interesuje cię zarabianie dodatkowych pieniędzy online, to z pewnością natknąłeś się na stronę YouGov.

Czy warto z niej korzystać? Czy jest legalna i wypłacalna?

Zapraszam do przeczytania recenzji YouGov.

Czym jest YouGov?

YouGov to strona internetowa należąca do międzynarodowej grupy badawczej z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Jest to jedna z największych stron internetowych z badaniami rynkowymi na całym świecie, na której zarejestrowanych jest aż ponad 24 miliony osób w ponad 55 krajach.

YouGov istnieje od 2000 roku i na rynku cieszy się bardzo dobrą reputacją, pomagając najbardziej rozpoznawalnym markom na świecie badać, planować, aktywować i śledzić lepsze działania marketingowe

Za udział w ankietach, YouGov oferuje punkty, które następnie można wymienić na pieniądze lub karty podarunkowe.

Jak można zarabiać w YouGov?

Głównym sposobem zarobku na YouGov są przede wszystkim ankiety. Średnio można spodziewać około jednej ankiety dziennie.

Wypełnienie przeciętej ankiety trwa 5-15 minut i dostajemy proporcjonalną liczbę punktów do spędzonego czasu na ankiecie. Ankiety YouGov płacą całkiem dobrze w stosunku do czasu spędzonego w porównaniu z wieloma innymi witrynami z ankietami.

Czym YouGov różni się od innych tego typu stron jest to, że zazwyczaj dostajesz tylko takie ankiety, do których na pewno się zakwalifikujesz. Dzięki temu nie tracisz czasu na pytania wstępne do ankiet, za które i tak nie dostaniesz punktów.

Warto wspomnieć też o tym, że praktycznie na start otrzymujesz 200 punktów za uzupełnienie profilu i wypełnienie pierwszej ankiety kontrolnej.

Ponadto platforma pozwala zobaczyć wyniki ankiet, w których uczestniczyłeś, co jest unikalną funkcją pokazującą rzeczywisty wpływ twoich opinii na świat.

Abyś nie przegapił żadnej ankiety, otrzymujesz wiadomość e-mail za każdym razem, gdy pojawia się nowa ankieta.

Na YouGov punkty można zbierać również poprzez zapraszanie znajomych.

Jednak pamiętajmy o tym, że aby dostać to dodatkowe 200 punktów, nasz znajomy musi dołączyć z naszego linka oraz wypełnić aż 6 ankiet.

Ile można zarobić?

Potencjał zarobkowy YouGov jak przystało na stronę z ankietami nie jest ogromny, ale porównując możliwości zarobkowe tej strony z innymi, to nie ma tragedii.

Zakładając, że dziennie otrzymamy średnio jedną ankietę, która płaci średnio 50 punktów, to oznacza, że w ciągu miesiąca możemy zarobić 1500 punktów.

Przelicznik w YouGov wygląda następująco: 2500 pkt.=100 zł

Oznacza to, że 100 zł możemy zarobić w ciągu około 2 miesięcy, co daje średnio 50 zł miesięcznie. Czy to dużo?

Jak na stronę z ankietami tak. Warto jednak zaznaczyć, że moje wyliczenia są dość optymistyczne i musimy wziąć pod uwagę to, że realistycznie zarobimy raczej mniej niż wspomniane 50 zł miesięcznie, niż więcej.

Jak otrzymać wynagrodzenie?

Aby otrzymać wynagrodzenie, standardowo należy osiągnąć minimalny próg punktowy. W tym przypadku wynosi on 2500 punktów.

Należy więc przyjąć, że naszą pierwszą wypłatę otrzymamy dopiero po 2-3 miesiącach, gdy będziemy regularnie wypełniać ankiety.

Firma jest wypłacalna a nasze punkty możemy wymienić na pieniądze lub karty podarunkowe, których mamy do wyboru multum.

Czy YouGov można używać na urządzeniach mobilnych?

Tak, YouGov możesz pobrać zarówno na iOS, jak i na Androida. Pozwala to brać udział w ankietach, gdy jesteśmy poza komputerem, a dodatkowo nie przegapimy żadnej szansy na zarobek, ponieważ możemy otrzymywać powiadomienia.

YouGov: plusy i minusy

Plusy:

  • Można zarobić stosunkowo niezłe pieniądze
  • Ładny wygląd strony
  • Kwalifikujemy się do większości ankiet
  • Ankiety są zwykle ciekawe i urozmaicone

Minusy:

  • Stosunkowo nieduża liczba ankiet

Czy warto korzystać z YouGov?

Uważam, że z YouGov zdecydowanie warto korzystać. To prawda, nie zarobimy na tej stronie milionów, jednak jeśli przyjmiemy taktykę rejestrowania się do dużej liczby serwisów z ankietami, to zwiększamy tym samym nasze szanse na zarobek.

Dużym plusem YouGov jest to, że nie tracimy czasu na ankiety, do których nie możemy się zakwalifikować. Dodatkowo strona jest bardzo przejrzysta a próg minimalny do wypłaty możemy osiągnąć nawet w 2 miesiące.

Scroll to Top