Toluna- Czy Warto się Rejestrować? (Szczera Opinia)

Toluna to jedna z najbardziej popularnych stron internetowych, na których można zarobić dodatkowe pieniądze online.

Jednak czy w ogóle warto rejestrować się w serwisie? Ile można zarobić i czy serwis jest w ogóle wypłacalny?

W tym artykule poznasz wszystkie najważniejsze informacje, które powinieneś znać, zanim dołączysz do Toluny.

Czym jest Toluna?

Toluna Influencers to panel z ankietami online, który w przeszłości nazywał się po prostu Toluna, jednak nadal większość osób posługuje się dawną nazwą. Ja również to zrobię na potrzeby tego artykułu.

Toluna należy do amerykańskiej firmy o tej samej nazwie i istnieje już od 2000 roku. Jest jedną z najpopularniejszych stron na świecie, która oferuje udział w ankietach za pieniądze.

Strona jest w pełni wypłacalna i można do niej dołączyć od 16. roku życia.

Jak można zarabiać na Toluna?

Na stronie Toluna zarabiać można na 4 sposoby, jednak istnieje jeden główny sposób.

Sposób 1: ankiety

Tym głównym sposobem jest właśnie wypełnianie ankiet. Za każdym razem, gdy wypełnimy daną ankietę do końca, otrzymujemy ustaloną liczbę punktów.

Liczba punktów różni się w zależności od tego, ile czasu zajmie nam ankieta. Zazwyczaj ankiety trwają 5-20 minut i otrzymamy za nie 200-4000 punktów. Rozstrzał jest dość duży, jednak zwykle ankiety będą punktowane pomiędzy 1000-2000.

Nie zakwalifikujemy się również do każdej ankiety, choć w porównaniu do innych paneli ankietowych, w Toluna procent kwalifikacji wynosi ponad 60% i jest to bardzo dobry wynik.

Warto jeszcze wspomnieć o przeliczniku punktowym. Każde 1000 punktów to przeliczając na pieniądze 1 zł.

Ważne: Toluna nie zawsze przysyła powiadomienia o nowych ankietach na e-mail, dlatego warto się logować do portalu regularnie, by sprawdzać dostępność nowych ankiet.

Sposób 2: polecanie znajomych

Większość paneli z ankietami oferuje możliwość polecania znajomych. Tutaj również tak jest.

Wystarczy tylko skopiować specjalny link z panelu, a za każdą osobę, która się zarejestruje otrzymamy 500 punktów (0,5 zł). Limit miesięczny osób to 10, dlatego nie zbijemy na tym kokosów.

Sposób 3: ankiety sponsorowane

Moim zdaniem ciekawą opcją na zarobek w Toluna są ankiety sponsorowane. Polegają one po prostu na odpowiadaniu na proste pytania, jak to poniżej.

Za dosłownie jedno kliknięcie można otrzymać 15 punktów. Takich ankiet pojawia się kilka dziennie.

Sposób 4: kręcenie kołem

Raz dziennie możemy również całkowicie za darmo zakręcić kołem i zyskać dodatkowe punkty.

Osobiście kręciłem kołem już 4 razy i za każdym razem nic nie wygrałem, jednak na pewno jest to fajnie urozmaicenie i od czasu do czasu można zgarnąć jakieś punkty.

Ile można zarobić?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy dokonać pewnej kalkulacji.

Załóżmy, że ankiet w Toluna pojawi nam się 5 miesięcznie, z czego zakwalifikujemy się do 4, które są punktowane po 1000 punktów. Tygodniowo zarobimy więc 4000 punktów, a miesięcznie 16000.

Oznacza to, że z ankiet możemy zarobić około 16 zł miesięcznie.

Zapraszanie znajomych jest mało opłacalne, ale załóżmy, że uda nam się zaprosić 2 osoby miesięcznie, co przełoży się na 1000 punktów, czyli 1 zł.

Ankiety sponsorowane mogą przynieść nam 30 punktów dziennie, czyli 900 punktów miesięcznie. Dla łatwiejszego liczenia załóżmy, że będzie to 1 zł.

Załóżmy też, że raz na tydzień wygramy 100 punktów w kole, co da nam 400 dodatkowych punktów miesięcznie (0,4 zł).

Reasumując, w serwisie Toluna raczej nie zarobimy więcej niż 20 zł na miesiąc. Mimo tego, że serwis umożliwia wiele opcji zarobku, to jednak ankiety są najbardziej dochodowe.

Jak otrzymać wynagrodzenie?

Aby otrzymać wynagrodzenie, musimy zgromadzić na na naszym koncie minimum 20000 punktów. Wówczas będziemy mogli zamienić je na bon o wartości 20 zł do Empiku.

Jednak większość z nas chciałaby zamienić punkty na prawdziwe pieniądze. Również można to zrobić wybierając 50 zł do PayPal, jednak pamiętajmy o tym, że musimy uzbierać wtedy aż 55000 punktów.

Oznacza to, że może minąć dobrych kilka miesięcy, zanim otrzymamy naszą pierwszą wypłatę od Toluny.

Są jeszcze inne sposoby wypłaty, np, bo na Allegro, TK Maxx, czy H&M.

Czy Toluny można używać na urządzeniach mobilnych?

Tak, Toluna jest dostępna na urządzenia mobilne a aplikację mogą pobrać zarówno użytkownicy iPhoneów, jak i Androidów.

Warto to zrobić, ponieważ pozwala nam to na wypełnianie ankiet, gdy nie mamy dostępu do komputera. Dodatkowo będziemy dostawać powiadomienia o ankietach, co jest pomocne, ponieważ na e-mail nie dostaniemy wiadomości o każdej nowej ankiecie.

Toluna: plusy i minusy

Plusy:

  • Kilka opcji zarobku
  • Przejrzysty panel
  • Aplikacja mobilna

Minusy:

  • Brak powiadomień e-mail
  • Ograniczony potencjał zarobkowy

Czy warto korzystać z Toluna?

Toluna to jeden z lepszych paneli do zarabiania na ankietach. Mimo tego, że nie zarobimy tu dużo, to warto się zarejestrować, ponieważ stosunek poświęconego czasu do zarobków jest całkiem niezły jak na stronę z ankietami.

Warto przyjąć strategię rejestrowania się do dużej liczby paneli ankietowych, by zwiększać swoje szanse na otrzymywanie ankiet.

Scroll to Top