Czy TimeBucks to Oszustwo? (Moje Wrażenia)

TimeBucks to strona internetowa na której możemy się zarejestrować i zarabiać.

Jednak czy na TimeBucks naprawdę da się zarobić? Czy strona jest wypłacalna? Jeśli tak, to ile można zarobić?

Zapraszam do mojej recenzji strony TimeBucks.

Czym jest TimeBucks?

TimeBucks to strona internetowa należąca do australijskiej firmy Australian Clearing Pty Ltd. Jest to strona typu GPT (get paid to), która wynagradza użytkowników za wykonywanie drobnych zadań, np. wypełnianie ankiet lub klikanie w reklamy.

Strona jest w pełni wypłacalna i ma dobrą reputację w branży. Dołączyć można do niej za darmo po ukończeniu 18 roku życia.

Jak można zarabiać w TimeBucks?

W TimeBucks mamy kilka metod zarabiania pieniędzy.

Metoda 1: Wypełnianie ankiet

Najbardziej dochodowym sposobem zarabiania na TimeBucks jest wypełnianie ankiet. Polega to na tym, że za każdą ankietę, którą wypełnimy do końca otrzymujemy nagrodę pieniężną.

To, ile zarobimy na ankiecie zależy od czasu, jaki zajmie nam jej wypełnienie. Zazwyczaj jest to od około $0,2 do nawet $1 za ankietę.

Musimy pamiętać o tym, że TimeBucks udostępnia ankiety innych firm, dlatego mimo że są one dostępne, to nie zawsze uzyskamy do nich kwalifikację. Zwykle będziemy mogli wypełnić tylko około 20% dostępnych ankiet.

Aby uzyskać dostęp do ankiet, na początku musimy uzupełnić ankietę wstępną, która trwa kilka minut i jej zadaniem jest stwierdzenie, że jesteś prawdziwą osobą. Można za nią też uzyskać $0,1.

Wskazówka: Większość ankiet jest dostępna w języku polskim, jednak strona, jak i ankieta wstępna są po angielsku, więc warto znać choćby podstawy tego języka.

Sposób 2: Oglądanie kontentu

Sposób ten jest co prawda mało opłacalny, ale bardzo prosty. Chodzi o to, że za oglądanie reklam, kliknięcia w reklamy, czy oglądanie filmów na YouTube dostajemy pieniądze.

Przykładowo za kliknięcie w reklamę i obejrzenie jej przez minimum 5 sekund możemy otrzymać $0,001.

TimeBucks płaci również za klikanie w powiadomienia push w przeglądarce, dlatego warto je włączyć. Za każde kliknięcie otrzymasz 0,5% zarobków z poprzedniego dnia.

Sposób 3: Zadania

Pieniądze możemy zarabiać również poprzez wykonywanie zadań. Zarobić możemy na tym różnie, ale zwykle będzie to około $0,2.

Zarobek polega na wykonywaniu różnego rodzaju zadań, takich jak pobieranie aplikacji, oglądanie filmów na YouTube, czy odwiedzanie stron internetowych.

Większość tych zadań płaci niewspółmiernie do poświęconego czasu, dlatego warto być selektywnym i nie robić wszystkich zadań.

Sposób 4: Zapraszanie znajomych

Na twoim profilu znajdziesz specjalny link afiliacyjny, który możesz skopiować i wysłać swoim znajomym.

Dzięki temu mogą oni zarejestrować się w serwisie a ty będziesz otrzymywać 10% ich zarobków bez wpływu na ich zarobki.

Sposób 5: Tablice ofert

Tablice ofert oferują również zadania, z tym że te zadania należą do firm trzecich. Również możemy na nich zarobić dodatkowe centy.

Oferty te mogą dotyczyć pobierania gier lub rejestrowania się w aplikacjach.

Sposób 6: Bonusy

To czym moim zdaniem TimeBucks wyróżnia się od innych tego typu stron to mnogość bonusów, które możemy dostać w postaci gotówki.

Przykładowo, TimeBucks oferuje wyzwania, gdzie dostajesz pieniądze w zamian za osiągnięcie progu tygodniowych zarobków. Na przykład gdy zarobisz $10 tygodniowo, dostajesz dodatkowe $0,2.

Bonusy otrzymują również najlepiej zarabiający na platformie. Jeśli zarobisz najwięcej konkretnego dnia, również otrzymujesz dodatek, np. $5 za wygraną, czy $1 za 5 miejsce.

Umówmy się, że szansa, by być najlepszym w całym serwisie jest znikoma, jednak warto o tym wiedzieć.

Jak korzystać z TimeBucks?

Strona TimeBuck na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco skomplikowana, dlatego wyjaśnię po krótce o co w niej chodzi.

Panel główny wygląd tak jak poniżej. U góry mamy zarobki, zakładki o których zaraz powiemy, nasz link afiliacyjny po lewej stronie, dostępne ankiety poniżej, informację o bonusie tygodniowym oraz ostatnie osoby, które zarobiły pieniądze.

W zakładce u góry mamy zakładkę Earnings ze statystykami naszych zarobków a obok niej najważniejsze, czyli zakładkę Earn, gdzie znajdziemy wszystkie dostępne metody zarabiania.

Możesz wybrać interesującą cię metodę zarabiania. Znajdziemy tu ankiety, oglądanie kontentu, zadania, polecanie, oraz ścianę ofert.

Z ważniejszych zakładek dalej mamy Payments, czyli płatności, czy ustawienia konta.

Ogólnie rzecz biorąc panel jest intuicyjny, jednak jest w nim bardzo dużo elementów, przez co musi minąć trochę czasu zanim się go nauczymy.

Wskazówka: Jeśli nie znasz angielskiego, możesz zainstalować dodatek do przeglądarki Google Tłumacz, by jednym kliknięciem przetłumaczyć stronę.

Ile można zarobić?

Potencjał zarobkowy strony pomimo wielu opcji zarobkowy niestety nie jest wysoki.

Według drabinki, najlepsi zarabiają dziennie $15-20, co na pewno nie jest złym wynikiem, jednak aby tyle zarobić, trzeba spędzić na tym portalu kilkanaście godzin a dodatkowo mieć dużo szczęścia.

Bardziej realistycznie, uważam, że na TimeBucks zarobić można w optymistycznym wariancie $2-3.

Około 90% naszego zarobku będą stanowiły ankiety, których jest wiele, jednak do większości z nich nie otrzymamy kwalifikacji, co może być frustrujące, ponieważ stracimy dużo czasu na pytaniach wstępnych, które i tak nie dadzą nic zarobić.

Podsumowując, kilka godzin dziennie spędzone na stronie TimeBucks powinno dać nam zarobić kilka dolarów.

Jak otrzymać wynagrodzenie?

TimeBucks oferuje obecnie kilka metod wypłaty, między innymi poprzez PayPal, Skrill, czy przelew bankowy.

Możesz otrzymać zapłatę, gdy zarobisz pierwsze $5 USD, co jest niskim progiem wypłaty. Wypłaty są robione automatycznie w każdy czwartek, więc nie musisz ich zlecać manualnie.

TimeBucks jest zaufaną stroną i rzeczywiście wypłaca pieniądze, więc nie musisz martwić się o oszustwo.

Czy z TimeBucks można korzystać na urządzeniach mobilnych?

Aplikacji TimeBucks możesz używać na telefonie, lecz tylko z Androidem. Nie znajdziemy aplikacji na iOS.

Jednak w obu przypadkach możesz po prostu korzystać z TimeBucks w przeglądarce mobilnej bez pobierania aplikacji. Strona TimeBucks jest dobrze zoptymalizowania pod telefony.

TimeBucks: plusy i minusy

Plusy:

  • Wiele opcji zarabiania
  • Bonusy od zarobków
  • Niski próg wypłaty
  • Firma jest wypłacalna

Minusy:

  • Strona w języku angielskim
  • Niektóre ankiety słabo przetłumaczone

Czy warto korzystać z TimeBucks?

Mimo tego, że w TimeBucks potencjał zarobkowy jest ograniczony, to i tak warto wypróbować ten panel. Opłaca się tu głównie wypełniać ankiety, jednak jeśli masz szczęście, możesz na nich zarobić kilka dolarów dziennie. Jeśli chcesz się zarejestrować, kliknij tutaj.

Scroll to Top