Opinia o Panelu Ariadna: Czy Można Otrzymać Nagrody?

Panel Ariadna to popularna strona internetowa, która pozwala na wypełnianie ankiet i otrzymywanie nagród.

Jednak czy nie jest to strata czasu? Czy strona jest legalna i czy rzeczywiście otrzymamy nagrody?

W tym artykule przeczytasz pełną recenzję Panelu Ariadna.

Czym jest Panel Ariadna?

Panel Ariadna to panel badawczy należący do firmy Ogólnopolski Panel Badawczy Sp. z o.o.

Firma przyjmuje zlecenia na przeprowadzanie ankiet od innych przedsiębiorstw, na czym zarabia i dzieli się zyskiem z osobami wypełniającymi ankiety.

W przeciwieństwie do wielu innych tego typu stron, zysk nie jest rozumiany jako pieniądze, ale jako nagrody rzeczowe, które firma wysyła osobom, które wzięły udział w określonej liczbie ankiet.

Firma istnieje od 2011 roku i jest uznana za godną zaufania i wypłacalną. Do Panelu Ariadna można dołączyć od 14 roku życia. Jest w nim zarejestrowanych już ponad 300 tys. osób.

Jak można zarabiać na Panelu Ariadna?

Jednym z dwóch sposobów na zarobienie pieniędzy w Panelu Ariadna jest wypełnianie ankiet. Za każdą poprawnie wypełnioną ankietę, która pojawia się na naszym koncie, możemy zdobyć punkty, które później wymienimy na nagrody rzeczowe.

To, ile punktów otrzymamy zależy od liczby pojawiających się ankiet oraz ich długości. Zazwyczaj trwają one 5-20 minut i możemy otrzymać za nie od kilku do nawet około 50-60 punktów.

Ankiety mogą dotyczyć wielu tematów. Duża część ankiet dotyczy opinii na temat różnych produktów dostępnych w polskich sklepach, na przykład telefonów, artykułów spożywczych, napojów, ubrań, itd. 

Poza ankietami możemy także zbierać punkty poprzez zapraszanie znajomych. Za każdego znajomego, który zarejestruje się do Panelu Ariadna z naszego linka i wypełni 3 ankiety, otrzymamy 70 punktów.

Jakie nagrody można otrzymać?

Co do nagród, jakie możemy otrzymać, to na pewno nie można narzekać na ich ilość oraz różnorodność. Naliczyłem, że nagród do wyboru jest w sumie ponad 620 z ponad 20 różnych kategorii.

Przykładowe kategorie to:

 • Perfumy
 • Elektronika
 • Dom i ogród
 • Gry
 • Narzędzia

Oto screenshoty z niektórymi produktami.

Nagrody otrzymamy pocztą w ciągu 30 dni od ich zamówienia. Wysyłkę pokrywa oczywiście firma wysyłająca.

Jak otrzymać nagrody?

To, jaką nagrodę chcesz otrzymać, zależy tylko od ciebie. Oznacza to, że musisz wybrać nagrodę i zgromadzić taką liczbę punktów, jaka jest do niej przypisana.

Przykładowo, jeśli moim celem jest kołowrotek wędkarski poniżej, muszę uzbierać 2300 punktów.

No dobrze, ale ile zajmie mi zgromadzenie tylu punktów? Tutaj musimy dokonać pewnej kalkulacji. Musimy więc pomnożyć średnią liczbę punktów, którą otrzymamy za ankietę przez liczbę ankiet.

Załóżmy, że w Panelu Ariadny pojawiają się średnio 3 ankiety tygodniowo, każda punktowana średnio 30 punktami.

Oznacza to, że tygodniowo zdobędziemy 90 punktów. Jednak nie do każdej ankiety uda nam się zakwalifikować, więc przyjmijmy, że wypełnimy 2 ankiety na tydzień, co da nam 60 punktów i 240 punktów w skali tygodnia.

Aby więc nazbierać 2300 punktów, musimy poczekać aż około 10 miesięcy.

Zakładając, że jedna ankieta zajmie nam 15 minut, a miesięcznie wypełnimy ich 8, to jest to 2 godziny pracy miesięcznie. Gdyby pomnożyć to przez 10 miesięcy, to aby zarobić na ten kołowrotek, musimy pracować 20 godzin.

Ten konkretny kołowrotek kosztuje w internecie około 100 zł. Oznacza to, że pracując 20 godzin, otrzymujemy średnio 5 zł na godzinę.

Czy to dużo? Na pewno nie, jednak pamiętajmy, że jest to zwykłe klikanie i zamiast spędzać czas w mediach społecznościowych, możemy wypełniać ankiety, co w przyszłości zaowocuje nagrodami.

Czy z Panelu Ariadna można korzystać na urządzeniach mobilnych?

Tak, Panelu Ariadna można używać na telefonie z Androidem lub iOSem. Wystarczy tylko pobrać aplikację z Google Play lub App Store.

Warto to zrobić, ponieważ będziemy dostawać powiadomienia o najnowszych ankietach, dzięki czemu będziemy mogli zareagować od razu i nie przegapić żadnej okazji do zdobycia punktów.

Możemy też korzystać ze strony w przeglądarce mobilnej, jednak wówczas nie dostaniemy powiadomień.

Panel Ariadna: plusy i minusy

Plusy:

 • Dopracowany panel główny
 • Dostępna aplikacja mobilna
 • Możliwość dołączenia od 14. roku życia
 • Stosunkowo duża liczba pojawiających się ankiet

Minusy:

 • Stosunkowo niski potencjał zarobkowy
 • Brak możliwości wymiany punktów na pieniądze

Czy warto korzystać z Panelu Ariadna?

Uważam, że jak najbardziej warto korzystać z Panelu Ariadna. To dlatego, że powoli możemy zbierać punkty, które później wymienimy na nagrody.

Obierając taktykę dołączania do jak największej liczby serwisów z ankietami, do czego zachęcam, zwiększamy znacznie nasze szanse na otrzymywanie ankiet, dlatego warto dołączyć do Panelu Ariadna.

Scroll to Top