12 Najtańszych Piw w 2023 r. (+Gdzie Je Kupić)

Jeżeli lubisz piwo i nie chcesz wydawać na nie zbyt dużo pieniędzy, to warto, abyś pomyślał o zakupie tanich marek.

Ale jakie piwa są najtańsze i gdzie możesz je kupić?

W tym artykule zobaczysz 12 najtańszych piw, które obecnie istnieją na rynku.

Jak powstał ten ranking?

Do stworzenia tego rankingu podszedłem nieco inaczej niż zwykle. Tym razem swojego researchu nie opierałem na tym, co powie mi Google, ale zapytałem prawdziwych znawców piwa o to, jakie piwo kupili w ostatnim czasie najtaniej oraz gdzie.

Pytanie zadałem na pewnej grupie na Facebooku na temat piwa. Uzyskałem ponad 60 odpowiedzi, dzięki czemu po przeczytaniu tego artykułu będziecie wiedzieć, gdzie kupić tanie piwo.

Do rankingu nie zaliczałem piw na promocji, ponieważ promocje są robione na krótki czas i często lokalnie. Umieściłem więc marki piwa, które przez cały czas utrzymują niską cenę.

Wspomnę też, że piwa te są umieszczone w losowej kolejności i nie posortowałem ich ani ze względu na cenę, ani ze względu na smak.

Warto mieć na uwadze to, że ceny, które podałem z pewnością będą się różnić, ponieważ cały czas się zmieniają i nie powinny być uznawane za pewnik, ale bardziej jako punkt orientacyjny.

Czas przejść do rankingu najtańszych piw.

1. Fox

Marka piwa, która za strategię obrała sobie jak najniższą cenę jest Fox. Użytkownicy grupy Facebookowej, której pytałem, kupili piwo Fox w cenie 1,5 zł w sieci sklepów Duży Ben, oraz za 2 zł w Delikatesach Centrum. W większości sklepów znajdziemy jednak to piwo w cenie nieco poniżej 3 zł.

Piwo Fox zawiera 7% alkoholu, jednak w nieco wyżej cenie możemy kupić piwo Fox Super Mocne 9%.

Zdania na temat smaku tego piwa są oczywiście podzielone, jednak można wywnioskować, że zwłaszcza Fox Super Mocny jak na swoją wysokość zawartość alkoholu smakuje całkiem nieźle.

2. Kuflowe Mocne

Kuflowe Mocne to dość popularne piwo produkowane przez Browar Namysłów.

Jest dostępne w większości sieci sklepów, jednak najtaniej znajdziemy je w Sellgrosie, gdzie jeden z grupowiczów kupił je za 2 zł. Jest dostępne również w Lewiatanie w cenie 2,45 zł. Powinniśmy spodziewać się, że zapłacimy więc za nie średnio około 2,5 zł.

Jest to piwo jasne, o mocy 7% z małą warstwą piany. Zapach jest delikatny jak na tak dużą zawartość alkoholu. Goryczka wyrazista, początkowo słodki smak, ale pozostaje gorzki i dość nieprzyjemny posmak.

3. Jazz

Jazz w przeciwieństwie do dwóch poprzednich piw, nie jest piwem mocnym i jest smakowy. Można go zakupić jedynie w Dino, ponieważ jest marka własną Dino i kosztuje mniej więcej 2,5 zł, choć w wielu marketach ceny są nieco wyższe.

Jeżeli chodzi o jakość w stosunku do ceny, to według grupowiczów wyprzedza nawet bardziej popularne marki piw smakowych. Nie czuć typowego smaku piwa i alkoholu.

Jazz kupimy w kilku smakach, między innymi jabłkowym i malinowym.

4. Szantowe

Piwo Szantowe na pewno wyróżnia się niezwykle ciekawą szatą graficzną oraz ciekawą nazwą. Jest produktem Browarów Łódzkich i dostaniemy je w Dino nawet poniżej 2 zł, a na promocji jeden z grupowiczów kupił je nawet za 1,25 zł.

Nie jest łatwo spotkać to piwo, ponieważ rzekomo szybko znika z półek. Zawartość alkoholu to 6%. Jest to piwo jasne, pełne, pasteryzowane. Piwo delikatnie metaliczne, goryczka niska, choć wyczuwalna. Mało słodkie, dosyć wytrawne.

Na pewno za tak niską cenę będzie to opłacalny zakup.

5. Piwo Mocne

Jeśli chodzi o tanie piwa, nie sposób pominąć Piwa Mocnego, które możemy nabyć w Auchanie. Jest produkowane przez Browar Jabłonowo i koszt takiego piwa to około 2,5 zł.

Piwo Mocne możemy kupić w wersji miodowej, bądź eksportowej i obie mają zawartość alkoholu na poziomie 7,2%. Według wielu piwoszy Mocne Miodowe jest dużo lepsze w smaku niż Eksportowe.

6. Halne

Chyba każdy kojarzy to piwo. W ostatnim czasie dość duże poruszenie wywołało obniżenie zawartości alkoholu w Halnym z 7% do 6,1% i obecnie piwo to nazywa się Halne Strong. Koszt tego piwa to około 2,5 zł i kupimy go w większości sieci marketów i w mniejszych sklepach.

Smak Halnego może nie jest najbardziej wyrafinowany, jednak za tę cenę jest w porządku a alkohol jest słabo wyczuwalny. Barwa piwa jest złocista, piana biała, minimalna. Nasycenie dość spore, choć z każdym łykiem maleje.

7. Kustosz

Kustosz to typowe piwo dla sieci Biedronka, które jest następcą słynnego piwa VIP. Można go spotkać w wersji jasnej o mocy 6% oraz mocnej 7,2%. Cena to około 2,20 zł.

Producentem Kustosza jest Browar Głubczyce. Smak jest oceniany na 5/10. Warzone wyłącznie ze słodu jęczmiennego i chmielu.

8. Gold Brayner

Gold Brayner to piwo wytwarzane przez firmę Van Pur dla sieci Lewiatan. Znajdziemy je w postaci mocnej (7%) oraz super mocnej (9%) w cenie około 2,80 zł za puszkę.

Nie jest to piwo najwyższych lotów i nie raczej nie jest przeznaczone dla koneserów. Alkohol jest w nim mocny wyczuwalny, wysycenie dosyć wysokie, a kolor ciemno-herbaciany.

9. Argus

Argus to flagowe piwo, które możemy kojarzyć z wizyt w Lidlu. Cena tego trunku to średnio 2,50 zł. Jest dostępny w wersji Premium, Strong i Porter.

Czytając opinie na temat tej marki piwa można odnieść wrażenie, że niektórzy je kochają, inni nienawidzą, dlatego należy je kupić, by wyciągnąć własne wnioski.

10. Herman Muller

Herman Muller to kolejny produkt firmy Van Pur, który jest na rynku wiele lat. Można go znaleźć na przykład w Żabce lub Auchanie, a jego cena to średnio 2,50 zł.

Nie jest to mocne piwo, ponieważ zawiera tylko 4% alkoholu. Dla wielu osób służy jako narzędzie do ugaszenia pragnienia, ponieważ ma prosty skład oraz jest mocno rozwodnione.

Mimo tego, że nazwa piwa jest niemiecka, to producent jest z Polski.

11. Stephans Bräu

Stephans Bräu to niemieckie piwo, które kupimy w sieci Kaufland. Nie jest drogie, bo kosztuje 2,65 zł. Jest to w smaku prawdopodobnie najlepsze piwo na tej liście. Niektórzy porównują je nawet do uznanych polskich piw.

Barwa słomkowa. Piana biała, drobnoziarnista, opada dość szybko. Zapach lekko chmielowy. W smaku chmiel z delikatną goryczką, jest lekko kwaskowe. Wysycenie duże. Zawartości alkoholu 4,8%.

Ogółem jest to bardzo przyjemne piwo w niskiej cenie.

12. Brewer Mocne

Brewer Mocne to tanie piwo, które na promocji możemy spotkać nawet za 1,50 zł, jednak regularnie jest w cenie 2-3 zł. Można też spotkać wersję w butelce plastikowej 1,5 l za około 4 zł.

Według internautów smakuje lepiej niż wygląda, nie czuć smaku spirytusu, ma wyrazisty aromat. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Scroll to Top