Marketagent- Czy Na Tej Stronie Można Zarobić?

Wypełnianie ankiet to dość popularny sposób zarabiania dodatkowych pieniędzy przez internet.

W tej branży często jednak zdarzają się oszustwa, dlatego warto zapoznać się z opiniami na temat firm oferujących ankiety.

Jeśli zastanawiasz się czy warto dołączyć do Marketagent, przeczytaj moją recenzję.

Czym jest Marketagent?

Marketagent to strona internetowa należąca do austriackiej firmy o tej samej nazwie. Oferuje wypełnianie ankiet w zamian za wynagrodzenie.

Firma powstała już w roku 2000 i od tej pory jest jednym z liderów w branży na rynku niemieckojęzycznym. Polacy obok Austriaków to druga największa grupa użytkowników tej strony.

Marketagent cieszy się dobrą reputacją i jest stroną, której warto zaufać.

Jak można zarabiać w Marketagent?

Na Marketagent można zarabiać wypełniając ankiety. Za każdą wypełnioną do końca ankietę otrzymujemy punkty, które później możemy wymienić na pieniądze.

Aby uzbierać minimum do wypłaty, musimy zgromadzić na naszym koncie 1000 pkt. 1000 pkt=10 euro, czyli w przeliczeniu około 45 zł.

Każda ankieta jest punktowana inaczej i to, ile dostaniemy punktów zależy głównie od jej czasu trwania. Zazwyczaj ankiety trwają od 5 do 30 minut. Za te krótsze dostaniemy około 50 pkt a za te dłuższe nawet około 150 pkt.

Uzbieranie minimum do wypłaty może się więc okazać proste, jednak tak nie jest i na przeszkodzie stoją nam dwie rzeczy.

Po pierwsze, liczba ankiet jest ograniczona i dziennie pojawia się 1 lub 2 nowe ankiety. Po drugie, nie do każdej ankiety możemy się zakwalifikować, a powiedziałbym nawet, że nie zakwalifikujemy się do większości z nich.

Drugim sposobem na zarobek jest zapraszanie przyjaciół. Otrzymasz 50 punktów, jeśli twój znajomy zarejestruje się i wypełni swoją pierwszą ankietę.

Czy Marketagent można używać na urządzeniach mobilnych?

Marketagent jest również dostępny na urządzenia z Androidem oraz iOSem. Aplikacja działa bardzo płynnie i umożliwia rozwiązywanie ankiet, gdy nie masz dostępu do komputera.

Jeżeli nie chcesz pobierać dodatkowej aplikacji, możesz też korzystać z Marketagent w przeglądarce na telefonie.

Ile można zarobić?

Marketagent na pewno nie uczyni z nas milionerów i kwota, jaką możemy zarobić zależy od tego, czy kwalifikujemy się do ankiet oraz ile nowych ankiet pojawia się w ciągu dnia.

Z racji tego, że dziennie pojawia się 1 lub maksymalnie 2 nowe ankiety, a dodatkowo do większości z nich się nie kwalifikujemy, to na pewno nie zarobimy dużo.

Zakładając, że miesięcznie zakwalifikujemy się do 10 ankiet i za każdą dostaniemy średnio 80 pkt, to oznacza to, że możemy zgromadzić około 800 pkt, czyli w przybliżeniu 35 zł.

To i tak dość optymistyczny scenariusz, bo zakładam, że zakwalifikujemy się do około 30% ankiet a z doświadczenia wiem, że raczej ten procent będzie niższy.

Jak otrzymać wynagrodzenie?

Gdy zgromadzimy 1000 pkt, możemy wypłacić swoje 45 zł. Sposobów jak wypłacić te pieniądze jest kilka, między innymi PayPal, Skrill, a nawet możemy zamienić te pieniądze w kupon do Zalando.

Jeżeli chcemy, możemy też przekazać te pieniądze na organizacje charytatywne. Wypłata powinna przyjść na nasze konto w ciągu 3 dni roboczych.

Marketagent: plusy i minusy

Plusy:

  • Prosty interfejs
  • Możliwość zarobku bez doświadczenia
  • Możliwość wsparcia organizacji charytatywnych

Minusy:

  • Niewielka liczba ankiet
  • Błędy w tłumaczeniu strony
  • Stosunkowo wysoki próg wypłaty
  • Brak kwalifikacji do większości ankiet

Czy warto korzystać z Marketagent?

Uważam, że Marketagent nie jest najlepszą stroną z ankietami na rynku, głównie ze względu na to, że ankiet pojawia się bardzo niewiele, przez co potencjał na zarobek jest bardzo ograniczony.

Do tego dochodzi wysoki próg wypłaty, drobne błędy w tłumaczeniu strony, przez co nie mam na temat tej strony zbyt pozytywnej opinii.

Jednak mimo wszystko od czasu do czasu może wpaść nam z tej strony kilka złotych. Warto się do niej zarejestrować, tak jak do innych stron z ankietami, ponieważ zwiększa to nasze szanse na pojawienie się ankiet.

Scroll to Top