7 Sposobów Jak Szybko Zdobyć Pieniądze na Prawo Jazdy

Kurs na prawo jazdy kategorii B to w obecnych czasach wydatek minimum 2000 zł.

Młode osoby często nie dysponują takimi pieniędzmi.

Są jednak sposoby, aby zdobyć pieniądze na taki kurs i to w stosunkowo szybkim czasie.

Aby je poznać, przeczytaj ten artykuł.

1. Skorzystanie z dotacji

Są 3 sposoby na zdobycie dotacji na prawo jazdy.

Jeżeli masz stwierdzony stopień niepełnosprawności, możesz ubiegać się o dofinansowanie do prawa jazdy w ramach programu “aktywny samorząd”.

Jeśli nie masz niepełnosprawności, również możesz dostać dofinansowanie. Wystarczy zgłosić się do najbliższego urzędu pracy. Tam uzyskasz informacje o tym, czy jest taka możliwość. Jeśli tak, to z pewnością będziesz musiał udowodnić, że prawo jazdy ułatwi ci znalezienie pracy.

Takie dofinansowanie może wynieść nawet do 4500 zł.

Możliwe jest także opłacenie prawa jazdy przez twojego pracodawcę. Jeśli o to poprosisz, pracodawca może otrzymać środki unijne na twój kurs, jeśli udowodni, że podniesie to twoje kompetencje i wpłynie na lepsze funkcjonowanie firmy.

2. Otwieranie darmowych kont bankowych (najlepszy sposób)

Bardzo dużo osób dorabia sobie zakładając konta bankowe. Jest to bardzo szybki i bezpieczny sposób na dodatkowy zarobek i nie wymaga on nawet wychodzenia z domu.

Jedyny warunek? Musisz mieć ukończone 18 lat.

W jaki sposób zarabia się na tym pieniądze?

Bardzo prosto. Praktycznie każdy bank oferuje gwarantowane pieniądze w zamian za założeniem u nich konta i spełnienie prostych warunków, takich jak np. płacenie ich kartą w sklepie.

W większości przypadków konta te są darmowe, a nawet jeśli tak nie jest, to po zdobyciu pieniędzy sporo osób po prostu zamyka konto.

Przykładowo, zakładasz konto w banku Pekao, gdzie można zdobyć łącznie 500 zł za zapłacenie kartą w sklepie 3 razy w ciągu miesiąca. Po tym, jak bank wypłaci ci ten bonus, możesz zamknąć konto i przelać pieniądze do banku, z którego korzystasz na co dzień.

Ile można na tym zarobić? Według moich doświadczeń kurs prawa jazdy możesz sfinansować sobie już nawet w tydzień.

Zakładając, że średnio bank oferuje 300 zł za założenie konta, to wystarczy, że założysz konto w 6 bankach i masz już wystarczająco pieniędzy, by zapłacić za swoje prawo jazdy. Jeśli 6 nowych kont bankowych wydaje ci się dużo, zawsze po otrzymaniu bonusu możesz je zamknąć.

Jeśli chcesz znaleźć listę najlepszych promocji bankowych i ile można na nich zarobić, to przejdź do tej listy. Pamiętaj, że zainteresowanie tymi promocjami jest duże i niektóre banki mają ograniczoną liczbę pieniędzy do rozdania.

3. Zatrudnij się w call center

Call center, czyli praca w telefonicznej sprzedaży dóbr i usług to świetny sposób na stosunkowo szybkie zarobienie na kurs prawa jazdy.

Zazwyczaj firmy call center są otwarte na nowych pracowników przez cały czas, a dodatkowo nie trzeba być pełnoletnim, aby zacząć tam pracować.

Jeśli dobrze pójdzie, pracę możemy zacząć już 2-3 dni po złożeniu CV, co jest dobre, jeśli chcemy szybko dorobić. Dodatkowo możemy tam całkiem nieźle zarobić, ponieważ w większości przypadków dostajemy stałą stawkę + prowizje od sprzedaży.

Znam osoby, które już w pierwszym miesiącu potrafiły zarobić nawet 3-4 tysiące, pracując 4 godziny dziennie.

Minusem jest to, że jest to stresująca praca, nie dla każdego, oraz fakt, że przy słabych wynikach sprzedaży możemy zostać dość szybko zwolnieni.

4. Kupuj tanio, sprzedaj drogo

Handel to jeden z lepszych sposobów na zarobienie szybkich pieniędzy.

Wszystko polega na tym, aby kupić coś tanio i sprzedać z zyskiem.

Ale czym handlować? Na pewno dobrym pomysłem jest handel w aplikacji z ubraniami Vinted.

Możesz odwiedzać lokalne sklepy z odzieżą używaną i wynajdować perełki, które możesz później wystawić w aplikacji Vinted i nieźle na nich zarobić.

Możesz również szukać przecenionych nowych rzeczy w internecie, po czym wystawiać je na Vinted. Dobrym sposobem jest odwiedzanie strony pepper.pl i wyszukiwanie promocji w kategorii “moda”.

Przykład: Oto oferta przecenionych butów Reebok, które można zdobyć za 175 zł, w promocji 54%. W większości sklepów te buty kosztują około 300 zł. Zakładając, że kupimy 2 pary i każdą sprzedamy na Vinted za 250 zł, mamy 300 zł czystego zysku.

Na tej stronie możesz znaleźć też inne kategorie produktów, które są w przecenie.

Możesz również przyjąć strategię kupowania/brania za darmo zaniedbanych rzeczy typu grill, czy kanapa, odnawiania lub naprawiania ich i sprzedaż z zyskiem.

Sposobów jest wiele. Odrobina konsekwencji i poświęconego czasu pozwoli nam zarobić na prawko już w 2-3 miesiące.

5. Sprzedaj swoje rzeczy

Alternatywą do flipowania rzeczami jest sprzedaż swoich rzeczy.

Wystarczy tylko, że rozejrzysz się po pokoju. Na pewno znajdziesz kilka rzeczy, których nie używasz i na których możesz zarobić kilka stówek.

Ubrania, których już nie nosisz? Luneta, której nie używasz? Książki, które już przeczytałeś?

Sprzedać możesz niemal wszystko. Co prawda sprzedaż nieużywanych przez ciebie rzeczy może nie sfinansować całego kursu, ale na przykład łącząc ten sposób zarobku z numerem 2 na tej liście może przynieść ci wystarczająco pieniędzy, by osiągnąć swój cel.

6. Bierz udział w konkursach online

Gdy chodziłem jeszcze do szkoły i miałem nieco czasu, bardzo wciągnąłem się w konkursy w internecie.

Brałem udział w przeróżnych konkursach i dość często wygrywałem. W najlepszym okresie potrafiłem wygrywać po kilka nagród tygodniowo!

Co wygrywałem? Przeróżne rzeczy. Książki, ubrania, smartfony, piłki, nawigacje, elektronikę i wiele wiele innych rzeczy. Większość rzeczy zatrzymywałem dla siebie, ponieważ miały dla mnie dużą wartość i ich potrzebowałem, jednak zdarzało się sprzedawać niektóre rzeczy. Przykładowo, gdy w ciągu miesiąca udało mi się wygrać 2 telefony, jeden sprzedawałem, ponieważ go nie potrzebowałem.

Polecam więc brać udział w konkursach. Aby zwiększyć szansę na wygraną, wyszukuj konkursy, w których nie bierze udziału bardzo dużo osób, oraz w których liczy się kreatywność. Unikaj też loterii, ponieważ zwykle szanse są tam losowe.

Aby śledzić nowe konkursy, odwiedzaj regularnie strony typu aktualnekonkursy.pl. W rzeczywistości jest wiele stron z konkursami, wystarczy wpisać w Google frazę “konkursy”.

Ile można na tym zarobić? Zależy od wygranych nagród. Zwykle nagrody w konkursach są warte około 200-300 zł.

Wskazówka: Aby często wygrywać w konkursach, najważniejsze jest, aby się wyróżnić spośród wszystkich uczestników.

7. Twórz filmiki na YouTube Shorts

Wszystkie sposoby na zarobienie pieniędzy na prawo jazdy w tym artykule powinny być szybkie, dlatego dobrym sposobem na szybki zarobek jest wrzucanie krótkich filmików na YouTube Shorts.

W przeciwieństwie do TikToka, YouTube Shorts płaci nam za wyświetlenia na filmie, dlatego warto spróbować, ponieważ jeśli zrobimy dobry filmik, możemy na tym stosunkowo dobrze zarobić.

Aby zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie na YouTube Shorts, nasz filmik musi mieć miliony wyświetleń. Dlatego aby zmaksymalizować swoje szanse sukcesu, wybierz niszę, która jest popularna, oraz stwórz ciekawe filmiki, które ludzie będą chcieli oglądać.

Stwórz kilka, kilkanaście filmików, zobacz które przyjęły się najlepiej i staraj się stworzyć podobne filmiki, aby zwiększyć szanse na sukces.

Scroll to Top