49 Sposobów Jak Zarabiać Przez Internet w 2023 (+ Przykłady)

Jeśli chcesz zarabiać przez internet i nie wiesz, jak to robić, to trafiłeś na bardzo dobry artykuł.

Dzisiaj przedstawię 49 najlepszych według mnie sposobów na zarobek przez internet dla osoby początkującej.

Jestem pewien, że wybierzesz choć jeden z tych sposobów i zaczniesz zarabiać prawdziwe pieniądze online.

1. Handel online

Handlowanie to jedno z najstarszych zajęć znanych człowiekowi, które istnieje od tysięcy lat i będzie z nami tak długo, jak na świecie będą żyli ludzie. Wraz z powstaniem internetu spora część handlu przeniosła się do sieci. Obecnie można handlować na bardzo wiele sposobów.

1.1 Sprzedaż produktów na TikToku

Sprzedawanie produktów na TikToku to bardzo prosty i zarazem ciekawy sposób zarabiania w internecie.

Wszystko polega na znalezieniu przykuwającego uwagę produktu, założeniu konta na TikToku, stworzeniu sklepu internetowego dla tego produktu oraz tworzeniu filmików na temat tego produktu.

Wszystkie te kroki są niezwykle proste, a twoje zadanie będzie polegać głównie na tworzeniu contentu wokół wybranego przez ciebie produktu, takiego jak np. odpowiadanie na pytania, robienie challengy, czy prezentacja produktu.

Przykładem tego modelu biznesowego jest profil o nazwie “laserowy”. Możesz zainspirować się tą strategią w przypadku twojego produktu.

1.2 Sprzedaż przez sklep internetowy przy użyciu SEO

Kolejny sposobem na handel w internecie jest stworzenie sklepu internetowego i zdobywanie klientów, którzy szukają produktów, które masz w wyszukiwarce Google.

Musisz jedynie wybrać niszę, w której twój sklep ma działać, dodać produkty, oraz wykonać zadania optymalizacyjne, by twój sklep pojawił się, gdy ktoś szuka danego produktu w internecie.

Działania optymalizacyjne nie są trudne i można nauczyć się ich z różnych poradników.

Sklepów, które wykorzystują SEO jest miliony. Przykładem może być uniozoo.pl.

SEO w mojej opinii nie jest jednak dla początkujących, ponieważ wymaga pewnej wiedzy i czasu. Jeśli chcesz sprzedawać online, lepiej zacząć w inny sposób.

1.3 Sprzedaż z wykorzystaniem reklamy w mediach społecznościowych

Sprzedaż produktów dzięki płatnej reklamie w social mediach to dla wielu opłacalny biznes.

Polega on na znalezieniu sprzedającego się produktu, utworzeniu kilku filmików reklamowych oraz ustawieniu reklam. W ten sposób wiele osób zarabia nawet setki tysięcy złotych miesięcznie.

Nie jest to jednak takie proste, ponieważ ryzykujesz utratę pieniędzy na reklamach i nauczenie się jak robić to poprawnie może zająć trochę czasu.

Dino Zabawki to jeden z wielu sklepów, które bazują na reklamie w social mediach.

1.4 Kupowanie tanio, sprzedawanie drogo

Powyższe sposoby dotyczą bardzo profesjonalnego podejścia do handlu. Jeśli chcesz dorobić sobie kilkaset złotych nie ryzykując zbyt dużo, to powinieneś zainteresować się kupowaniem produktów, które są okazją cenową i sprzedawaniu ich z zyskiem.

Bardzo popularne jest kupowanie ubrań w sklepie z odzieżą używaną i sprzedawanie ich drożej na przykład w aplikacji Vinted. Możesz też korzystać ze stron, na których umieszczane są okazje cenowe, np. pepper.pl, a potem sprzedawać te produkty na różnych stronach typu OLX, Allegro Lokalnie, czy na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co najlepiej sprzedaje się na OLX, przeczytaj ten artykuł.

1.5 Odnawianie rzeczy i sprzedaż z zyskiem

Jeżeli chcesz zarabiać dodatkowe pieniądze i masz mały budżet na start lub nie masz go w ogóle, a na dodatek lubisz prace manualne, pomyśl o odnawianiu/naprawianiu zepsutych rzeczy i sprzedaży ich z zyskiem.

Wszystko polega na tym, że na portalach aukcyjnych szukasz uszkodzonych rzeczy, które są wystawione za darmo lub za niewielką ilość pieniędzy.

Następnie przedmioty te remontujesz lub odnawiasz i sprzedajesz. Możesz naprawiać niemal wszystko, od mebli po elektronikę.

Jeśli chcesz się zainspirować, na TikToku, wyszukaj profil z obrazka poniżej. Młodzi mężczyźni dokumentują swoją przygodę z zarabianiem w ten sposób.

1.6 Sprzedaż na marketplaceach

Marketplace to prościej mówiąc platforma aukcyjna, na której możesz sprzedawać produkty. Najbardziej popularne w Polsce to Allegro, Erli, Amazon, OLX i Facebook Marketplace.

Dzięki temu, że konsumenci już znają te marki i chętnie z nich korzystają, to nie musisz znać się na reklamie, aby zacząć sprzedawać produkty. Po prostu wystawiasz to, co się na tę chwilę sprzedaje, robisz ładne zdjęcia i opisy a klienci wcześniej czy później się pojawią.

Oczywiście sprzedawanie na platformach aukcyjnych ma swoje minusy, takie jak na przykład duża konkurencja, jednak może być to dobrą opcją na start.

1.7 Sprzedaż t-shirtów z własnymi nadrukami

Istnieje wiele osób, które na sprzedaży t-shirtów z własnym nadrukiem zarabia duże pieniądze.

Aby zacząć sprzedawać, wyszukaj kilka modnych wzorów, udaj się do firmy, która drukuje nadruki, i zacznij je sprzedawać.

Brzmi to dość prosto, ale po drodze należy jeszcze założyć sklep internetowy i pomyśleć nad tym, w jaki sposób przyciągać ruch do sklepu.

Dobre praktyki to współpraca z influencerami, reklamy na Facebooku, SEO, czy sprzedaż na Allegro.

1.8 Handel domenami internetowymi

Handel domenami, polega na kupowaniu i sprzedawaniu adresów internetowych w celu osiągnięcia zysku.

Przykładowo, domena dodatkowakasa.com jest wolna, więc kupuję ją od dostawcy domen. Następnie ustalam cenę i robię wszystko, by ją sprzedać. Wystawiam ją na różne aukcje, a po wejściu na domenę informuję, że jest na sprzedaż.

Warto wybrać domenę z popularnego sektora, która jest krótka i ma popularne rozszerzenie, typu .pl, .com, ponieważ takie są najbardziej wartościowe.

Nie jest to trudny biznes, choć wymaga wiele cierpliwości i z roku na rok konkurencja wzrasta.

Przykład? Domena sport.cy, czyli dobra domena z cypryjskim zakończeniem została kupiona kiedyś przez prywatną osobę. Jest to tak dobra domena, że jest obecnie warta nawet kilkaset tysięcy złotych.

2. Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny jest bardzo prosty, choć jego nazwa może brzmieć skomplikowanie. Polega on na zarabianiu online poprzez zakupy z naszych linków partnerskich.

W skrócie, w marketingu afiliacyjnym chodzi o to, aby polecać produkty lub usługi osobom, które mogą być nimi zainteresowane. Jak to robić? Poniżej podam 4 najpopularniejsze sposoby.

2.1 Recenzowanie produktów fizycznych

Recenzowanie produktów fizycznych to niezwykle prosty biznes.

Kupujesz jakiś produkt, testujesz go, po czym piszesz na ten temat recenzję lub robisz film, a w opisie lub w artykule umieszczasz swój link afiliacyjny. Jeśli ktoś kupi produkt, który recenzujesz z twojego linku, dostajesz prowizję.

Prowizja w przypadku produktów fizycznych nie jest wysoka i wynosi około 5% wartości produktu, jednak możesz osiągnąć dużą sprzedaż, ponieważ osoby, które oglądają/czytają twoją recenzję są już zainteresowani zakupem danego produktu.

Przykład biznesu, który zarabia w ten sposób? Kanał “The Product Lab” jest jednym z wielu kanałów na YouTube, który swój model biznesowy opiera na recenzowaniu produktów.

2.2 Recenzowanie produktów cyfrowych

Recenzować możemy nie tylko produkty fizyczne, ale i cyfrowe. W przeciwieństwie do produktów fizycznych, prowizje na produktach cyfrowych są dużo większe i niczym dziwnym jest zarobek nawet 75% wartości zakupu.

Wszystko robimy analogicznie jak w przypadku promowania produktów fizycznych. Po prostu recenzujemy produkt albo w postaci artykułu, albo w postaci filmu.

Jakie produkty możemy promować? Jest bardzo wiele opcji. Mogą to być hostingi internetowe, antywirusy, kursy, oprogramowanie i wiele, wiele innych.

Przykładem strony internetowej, która z powodzeniem wykorzystuje marketing afiliacyjny w produktach cyfrowych może być jakwybrachosting.pl, której autor recenzuje hostingi internetowe (i nie tylko) i zarabia na zakupach z jego linku partnerskiego.

2.3 Sporządzanie rankingów produktów

Kolejnym sposobem, w jaki możesz zarabiać na marketingu afiliacyjnym to tworzenie rankingów produktów. Wszystko polega na założeniu strony internetowej, w której będziesz wrzucać najlepsze produkty danej kategorii i zarabiać na zakwalifikowanych zakupach z twojego linku.

Jeśli chcesz się zainspirować, odwiedź stronę www.rankingiproduktow.pl, gdzie znajdziesz rankingi większości produktów. Skąd brać ruch na stronę? Oczywiście z wyszukiwarki Google.

2.4 Polecanie produktów na blogu

Dobrą taktyką na zarabianiu na marketingu afiliacyjnym jest stworzenie strony internetowej, która nie skupia się wyłącznie na promocji produktów, ale na tworzeniu artykułów o charakterze informacyjnym i jeśli to możliwe polecaniu jakichś produktów po drodze.

Przykładowo piszemy artykuł na temat tego, czy możemy posadzić truskawki obok marchewek. Skupiamy się więc na zapewnieniu informacji, ale wewnątrz artykułu możemy polecić na przykład nawóz do truskawek.

Ta strategia nie będzie przynosić aż tak wielu kupujących, ale nie mamy tutaj właściwie ograniczenia co do artykułów informacyjnych, dlatego możemy polecać bardzo wiele produktów.

Możesz zerknąć w jaki sposób to robiłem na mojej stronie internetowej, którą co prawda już się nie zajmuję, jednak w większości artykułów polecałem produkty ogrodnicze.

3. Kanał na YouTube

Jednym z najpewniejszych sposobów na zarobek online jest założenie kanału na YouTube i jego odpowiednia monetyzacja. Wbrew pozorom założenie kanału na YouTube nadal ma sens i jeśli tworzysz materiały, które widzowie będą chcieli oglądać, możesz zarobić dużo pieniędzy.

3.1 Zarabianie na reklamach

Najbardziej oczywistym sposobem zarobku na YouTube jest zarabiania na reklamach. Na pewno nie jest to strategia szybkiego zarobku, ponieważ aby móc zarabiać na reklamach, musimy mieć pewną liczbę widzów i wyświetleń, co sprawia, że minie minimum kilka miesięcy, zanim zaczniemy zarabiać pierwsze pieniądze.

Zarabianie na reklamach na YouTube jest dla ludzi, którzy lubią tworzyć filmy, mają pewne zainteresowania i szukają długotrwałego sposobu na zarobek.

Najlepsi YouTuberzy zarabiają miliony miesięcznie z samych reklam, jednak przy odrobinie chęci i konsekwencji, możemy spokojnie zarabiać kilka tysięcy złotych.

3.2 Zarabianie na sponsoringu

Gdy nasz kanał stanie się większy, możemy również pozyskać współprace. Można na nich zarobić bardzo dużo, a wyznacznikiem wielkości kwoty jest nasza popularność.

Mało znani twórcy, którzy mają mniej niż 100k subskrypcji, zarabiają kilkaset, może kilka tysięcy złotych. Więksi twórcy na jednej współpracy mogą dostać nawet kilkadziesiąt tysięcy.

3.3 Zarabianie na linkach partnerskich

O tej metodzie właściwie już wspominałem, jednak jest to najlepsza metoda, by zarabiać na YouTube w stosunkowo krótkim czasie.

Polega ona na tworzeniu filmów i wklejaniu swoich linków partnerskich do opisu filmu, by na nich zarabiać. Mogą to być linki do sprzętu, którego używasz, oprogramowania czy produktu, który recenzowałeś, czy aplikacji, którą używasz.

3.4 Zarabianie na patronach

Najmniej polecana opcja przeze mnie to zarabianie na wpłatach od patronów. Aby zarabiać sensowne pieniądze należy mieć bardzo dużą i bardzo zaangażowaną społeczność, choć wielu twórców mocno skupia się na dobrowolnych wpłatach od widzów i całkiem nieźle na tym wychodzi.

4. Zarabianie na TikToku

TikTok to niezwykle popularna aplikacja, która z początku była kojarzona ze śmiesznymi filmikami dla dzieci, jednak obecnie jest potężnym narzędziem, na którym można nieźle zarobić.

4.1 Zarabianie na wyświetleniach długich formatów

Na TikToku możliwe jest zarabianie na wyświetleniach filmu. Działa to podobnie jak w przypadku YouTube, jednak aby film mógł być zmonetyzowany, musi być on odpowiedniej długości (co najmniej jedna minuta), a nasz profil musi mieć odpowiednią liczbę obserwujących.

Jednak potencjał zarobkowy jest tu znaczny, ponieważ na TikToku dość łatwo o viralowy film i miliony wyświetleń, dlatego warto rozważyć tę opcję zarabiania online.

Na tę chwilę opcja ta jeszcze nie jest dostępna w Polsce, jednak wkrótce może być.

4.2 Zarabianie na sponsoringu

Kolejna z metod, na które potrzeba sporo czasu. Wielu TikTokerów, którzy osiągnęli pewien próg popularności wchodzi we współprace z markami, przez które zarabiają duże pieniądze.

Jednak aby bazować na umowach sponsorskich należy tworzyć regularnie przynajmniej rok i mieć kilkaset tysięcy obserwujących, więc wymaga to żelaznej dyscypliny i odroczonej gratyfikacji.

4.3 Stworzenie agencji marketingowej

Nie chcesz mieć własnego konta na TikToku i pokazywać twarzy, ale nadal chcesz zarabiać duże pieniądze na tej platformie?

W takim razie zastanów się nad stworzeniem własnej agencji marketingowej. Polega ona na tym, że kontaktujesz się z firmami, których jeszcze nie ma na TikToku i proponujesz prowadzenie ich profili, oraz tworzenie filmików.

Warto mieć jednak nieco doświadczenia i obeznania z tą aplikacją, aby wiedzieć, w jaki sposób dodawać kontent, aby firma, z którą współpracujemy była zadowolona.

5. Promocje bankowe

Wielu ludzi zarabia online dzięki korzystaniu na promocjach bankowych. Co prawda ciężko tutaj o wysoki i stabilny dochód, jednak zarabiając na promocjach bankowych możemy dorobić sobie spokojnie kilkaset złotych miesięcznie.

Promocje bankowe dotyczą zazwyczaj założenia konta w banku i wykonywaniu transakcji. Jeśli spełnisz warunki, otrzymujesz przelew od banku. Zazwyczaj premia jednego banku to 200-300 zł lub nagrody rzeczowe.

Sporo osób, aby nie zgubić się w gąszczu banków po prostu zakłada konto, czeka na przelew bonusowy i zamyka konto, by nie mieć ich zbyt wielu.

To naprawdę dobry sposób na dodatkowy zarobek, który nie wymaga żadnych umiejętności. Zakładając konto w jednym lub dwóch bankach miesięcznie, możemy sfinansować sobie na przykład wakacje.

Jeśli chcesz wiedzieć w jakich bankach można aktualnie otrzymać bonusy pieniężne, wkrótce powstanie specjalny ranking.

6. Konkursy

Kiedy chodziłem jeszcze do szkoły i nie miałem żadnego źródła dochodu, wkręciłem się w uczestniczenie w konkursach online.

Na początku wygrywałem nagrody raz na jakiś czas, potem częściej, aż doszedłem do momentu, w którym kurier przywoził mi paczki nawet kilka razy w tygodniu.

Aby wygrywać w konkursach, należy odpowiednio je wyszukiwać oraz przede wszystkim grać w nich odpowiednio długo, aby opatentować własny sposób maksymalizacji szans na wygraną.

Zwykle brałem udział w konkursach na kreatywność, ponieważ konkursy losowe takie jak loterie były mało przewidywalne.

W konkursach można wygrać przeróżne rzeczy o różnych wartościach. W większości wygrywałem nagrody warte około 200-300 zł.

Sposobem na zarobek jest po prostu sprzedaż tych rzeczy. Dzięki temu również można dorobić sobie nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Obecnie nie gram już w konkursach, ponieważ nie mam na to czasu ze względu na prowadzenie firmy, ale jest to dobry sposób na zarobek dla osób, które mają trochę czasu oraz są kreatywne.

7. Agencja marketingowa

Choć pomysł otwarcia agencji marketingowej brzmi bardzo poważnie, to w rzeczywistości tak nie jest. Agencja marketingowa polega na tym, że wybierasz dziedzinę, w jakiej chcesz działać, mogą być to na przykład reklamy na Facebooku.

Następnie szukasz osób, które są dobre w tej dziedzinie i będą z tobą współpracować. Na koniec szukasz klientów, którzy byliby chętni na twoje usługi i zarabiasz miesięcznie określoną ilość pieniędzy w zamian za zajmowanie się reklamami na Facebooku.

Najlepsze jest to, że można zacząć z zerowym kapitałem i płacić swoim współpracownikom procent od zlecenia.

Jest to sposób na dochód pasywny, a do tego nie trzeba mieć wielu klientów, aby zarabiać niezłe pieniądze.

7.1 Tworzenie filmów krótkiego formatu

Większość tego sposobu opisałem już wcześniej, ale agencja marketingowa, która tworzy filmy krótkiego formatu na TikToka, Instagrama, czy Facebooka jest bardzo przyszłościowym zajęciem.

Wiele firm nadal nie stawia na marketing w postaci krótkich filmików w mediach społecznościowych. Możesz otworzyć taką agencję, zatrudniając freelancerów online, którzy potrafią tworzyć świetne filmiki, a następnie szukać firm, które będą gotowe na współpracę.

Znalezienie klientów może nie być łatwym zadaniem, dlatego przyda ci się dobra umiejętność sprzedaży.

7.2 Reklamy na Facebooku

Kolejny sposób na agencję marketingową to reklamy na Facebooku. Tak jak w poprzednim przypadku- szukamy talentów w zakresie reklamy na Facebooku, po czym znajdujemy klientów, dla których będziemy zajmować się reklamą na Facebooku.

Dobrym przykładem jest agencja Imana Ghadziego, która skupia się właśnie na reklamie online. Co prawda nie tylko na Facebooku, ale i w innych mediach, jednak jest to bardzo dobry przykład.

7.3 Agencja copywriterska

W pewnym momencie mocno brałem pod uwagę założenie agencji copywriterskiej z racji tego, że mam dość duże doświadczenie w copywritingu i dość dobre obeznanie w branży.

Ponadto znałem wiele dobrych copywriterów, którzy wykonywali znakomitą pracę i mogli ze mną współpracować.

Zrezygnowałem z tego pomysły głównie dlatego, że konkurencja jest obecnie dość duża i zająłem się innymi rzeczami.

Jeśli jednak lubisz współpracować z ludźmi, oraz sam masz lekkie pióro, to warto oferować swoje usługi na teksty reklamowe, blogowe, skrypty, czy inne firmom. Z czasem możesz zatrudnić pomocników i skupić się na pozyskiwaniu klientów.

7.4 Reklamy w Google

Kolejny sposób to reklamy w wyszukiwarce Google. Osobiście nie lubię ustawiać reklam w Google i nie znam się na nich, więc sam jestem klientem agencji marketingowej, która zajmuje się reklamami w Google.

Wiele firm nadal nie korzysta z tego typu reklam, a może to drastycznie zwiększyć ich zarobki.

Jeśli więc potrafisz przekonać ludzi do tej usługi, możesz zarobić sporo pieniędzy.

7.5 Reklamy na TikToku

Obecnie jest świetny czas na otwarcie agencji, która tworzy reklamy na TikToku.

Oprócz tego, że może być to dobry biznes, to może też być to dobra zabawa, która polega głownie na kreatywności.

Jeżeli czujesz, że możesz być w tym dobry, oferuj swoje usługi firmom oraz możesz zatrudnić specjalistę, który będzie zajmował się szczegółami typu grupa docelowa, czy zarządzanie budżetem reklamowym.

8. Prace freelancerskie

Freelancer to osoba, która pracuje na zlecenie lub jako samozatrudniona, nie będąc stałym pracownikiem żadnej konkretnej firmy czy organizacji.

Rodzajów prac, jakie wykonuje jest multum. Wszystko polega na tym, aby być dobrym w tym, co się oferuje i mieć wiele zleceń.

Zleceń pracy można szukać w wielu miejscach: na stronie freelancer.pl, fiverr.com, upwork.com, na grupach na Facebooku, na Linkedin i w wielu innych miejscach.

Zarobki zależą od rodzaju wykonywanej pracy i twoich umiejętności, a najlepsi mogą zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Dodatkową zaletą jest możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak w 6 krokach zostać freelancerem, przejdź do tego artykułu.

8.1 Tworzenie grafik

Posiadasz umiejętności dobrej obsługi programów graficznych? Lubisz się uczyć nowych rzeczy w obszarze grafiki komputerowej?

W takim razie nic nie powinno powstrzymywać cię od tego, aby umieścić swoje ogłoszenie na odpowiednich portalach. Powinieneś mieć jedynie portfolio z pracami oraz zapał do pracy.

A jeśli jeszcze nie potrafisz robić grafik, zawsze możesz wykupić kurs grafiki komputerowej i robić to, co lubisz z dowolnego miejsca na świecie.

8.2 Montaż filmów

Możesz również zostać montażystą filmów. Większość pracy może opierać się na montażu filmów na YouTube lub TikToka.

Istnieje wielu twórców, którzy chętnie chcieliby być odciążeni z montowania. Dobrym sposobem na zdobycie zleceń jest pisanie do twórców i zaoferowanie im darmowego jednego montażu.

Jeśli dobrze wypadniesz, możesz zostać zatrudniony i liczyć na stałą pracę.

Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, ważna jest edukacja i ciągłe stawanie się lepszym w swoim fachu.

8.3 Pisanie artykułów

Pisanie artykułów to jedne z najprostszych i najprzyjemniejszych zajęć, jakie możesz wykonywać online. Minusem tego rozwiązania jest dość duża konkurencja, jednak jeśli znajdziesz odpowiednią firmę, z którą możesz podjąć długą współpracę, możesz dobrze zarobić.

W przeszłości prowadziłem wiele blogów, do których potrzebowałem osób do pisania artykułów. Poszukałem więc osób do współpracy w serwisie Fiverr. Po wypróbowaniu kilku z nich, jedna z osób tak bardzo mi zaimponowała, że miałem dla niej regularną pracę przez 1,5 roku i za każdy artykuł płaciłem jej około $40, ponieważ strona była w języku angielskim.

Oto screenshot tylko z niektórych zleceń.

Napisanie artykułu to kwestia 2-3 godzin, dlatego takie zajęcie jest bardzo dochodowe. Stawki rzędu $40 to norma. Jeszcze lepiej jest, jeśli znasz się na jakiejś dziedzinie, na przykład na samochodach, ponieważ wówczas można zarobić więcej.

8.4 Copywriting

Pisać można również inne teksty, nie tylko artykuły na blogach. Możesz też nauczyć się bycia copywriterem i tworzyć teksty sprzedażowe.

To bardzo odpowiedzialne zajęcie, ale zarazem bardzo dochodowe. Jeśli nauczysz się jak pisać teksty, które sprzedają i pomożesz firmom, możesz bez problemu zarabiać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

8.5 Wirtualny asystent

Coraz więcej firm przenosi się do internetu a wiele z nich działa tylko i wyłącznie w internecie. Takie firmy często poszukują wirtualnych asystentów do zadań bieżących, takich jak obsługa zamówień, odpowiadanie na pytania, czy inne drobne prace.

Jeżeli masz ogólne rozeznanie w tym, jak działa biznes, możesz zostać asystentem/asystentką, choć konkurencja jest dość duża, ponieważ zajęcie to nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

8.6 Lektor

Ten sposób na zarobek online będzie wymagał drobnej inwestycji, ale szybko może się ona zwrócić.

Możesz zostać lektorem. Wystarczy tylko, że kupisz dobrej jakości mikrofon i zamieścisz swoje ogłoszenie, aby nagrywać swój głos, czytając skrypty, np. do filmu na YouTube.

Kiedyś szukałem lektora do przeczytania około 10-minutowego skryptu i byłem zszokowany jak wysokie są ceny za taką usługę.

Tym lepiej, jeśli masz radiowy głos, ponieważ możesz inkasować o wiele więcej.

8.7 Tworzenie stron internetowych

Możesz również tworzyć strony internetowe od podstaw. Konkurencja jest wprawdzie wysoka, ale nadal istnieje duży popyt na tego typu usługi.

Sztuczna inteligencja nieco ułatwiła budowanie stron www, dlatego przy odrobinie nauki jesteś w stanie tworzyć piękne strony dla klientów, za które zarobisz nawet kilka tysięcy złotych.

Nie musisz znać się na programowaniu. Tworzyć możesz nauczyć się nawet z darmowych tutoriali na YouTube. Trudniej jest zdobywać klientów, jednak nadal jest szansa na dobry zarobek.

8.8 Tłumaczenia

Jeśli znasz jakiś język obcy, to dlaczego nie oferować usług tłumaczeń?

Najlepsze jest to, że nie musisz perfekcyjnie władać językiem i znać wszystkich słówek. Z obecnymi pomocami w postaci AI, czy słowników online, możesz z powodzeniem tłumaczyć niczym native speaker, będąc na poziomie B1/B2.

9. Własna strona internetowa

Własna strona internetowa to w mojej opinii znakomity sposób na zarobek online. Sam zarabiam w ten sposób od wielu lat i choć wymaga to dość dużo pracy i konsekwencji, taka forma zarobku może przynieść bardzo pewny i satysfakcjonujący zysk.

9.1 Zarabianie na reklamach displayowych

Jeżeli masz stronę internetową, na którą wrzucasz na przykład artykuły informacyjne i masz spory ruch, możesz zmonetyzować ją reklamami, których tak wszyscy nienawidzimy. Reklamy wyświetlają się na stronie i za każde kliknięcie w nie, właściciel strony dostaje pieniądze.

Najlepsze jest to, że strona internetowa może zarabiać bez naszego udziału w niej. Jeśli wykonamy pracę, to możemy zarabiać na niej pasywnie.

Oto zarobki jednej z moich mniejszych stron tylko z reklam. Przez ostatnie 30 dni wpadło $88,15, mimo tego, że stronę tę tworzyłem 2 miesiące i nawet nie zalogowałem się na nią przez ostatni rok.

Wspomnę tylko, że jest to strona w języku angielskim i za 1000 wyświetleń dostaję około $11. Jeśli tworzysz stronę w języku polskim, zarobki mogą być nawet 10 razy mniejsze.

9.2 Zarabianie na artykułach sponsorowanych

Jeżeli masz stronę internetową o pewnej tematyce i miesięcznie czyta ją przynajmniej kilkanaście tysięcy osób, to jest duża szansa, że możesz na niej zarabiać, przyjmując posty sponsorowane.

Zwykle zwracają się do ciebie firmy, które potrzebują reklamy i mogą zapłacić ci za to, że napiszesz coś o ich firmie, zrecenzujesz ich produkt, czy umieścisz link do ich strony www.

Ile można na tym zarobić? To oczywiście zależy od tego, jak dużo osób odwiedza twoją stronę. Z reguły jeden post to kilkaset złotych, a w przypadku większej strony, którą odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób miesięcznie, może to być nawet kilka tysięcy złotych.

9.3 Zarabianie na polecaniu produktów

Bardzo dobrym sposobem na zarobek na stronie internetowej jest też polecanie produktów. Wspominałem już o tym w przypadku marketingu afiliacyjnego.

Po prostu umieść link do danego produktu na swojej stronie, a za każdy zakup poprzez ten link dostaniesz pieniądze.

Na jednej z moich stron polecałem tylko jeden produkt cyfrowy. Opublikowałem na niej łącznie mniej niż 80 artykułów, a całe stworzenie strony zajęło mi może 3-4 miesiące, po czym nigdy jej nie dotykałem. W ciągu roku zarobiłem ponad $15.000 zupełnie pasywnie.

W ciągu trzech lat, strona wygenerowała ponad $33.000. Podkreślam, że jej stworzenie zajęło mniej niż 4 miesiące i praca przy niej później sprowadzała się tylko do wystawienia faktury raz w miesiącu. Nie piszę tego, aby się chwalić, tylko zainspirować was do tego, że zarabianie przez internet jest możliwe i w wielu przypadkach niezwykle pasywne.

Jeżeli szukasz więcej sposobów na zarobek na blogu, przeczytaj ten artykuł.

10. Sprzedaż produktów cyfrowych

Sprzedaż produktów cyfrowych to kolejny kapitalny pomysł na zarabianie w internecie. W porównaniu do sprzedaży produktów fizycznych, nie musisz fizycznie wysyłać produktów. Ponadto tworzysz produkt raz i możesz tworzyć nieskończenie wiele kopii. Dodatkowo możesz operować na bajecznie wysokich marżach.

10.1 Stworzenie kursu

Jeżeli masz jakąkolwiek umiejętność, to dobrym sposobem na jej zmonetyzowanie jest stworzenie kursu. Potrafisz tworzyć strony internetowe? Masz sklep internetowy, który sprzedaje? Jesteś dobrym budowlańcem? A może dobrze grasz w koszykówkę?

Nieważne co potrafisz. Możesz stworzyć kurs na praktycznie każdy temat. Ile możesz na nim zarobić? To zależy od wartości, jaką dodasz do życia potencjalnego klienta. Istnieją kursy za 50 zł, a widziałem również kursy za 20.000 zł.

Na pewno stworzenie kursu zajmie trochę pracy, ale jeśli zrobisz to dobrze, to będzie to opłacalne.

Oto kursy, które sprzedaje Rafał Mazur ze strony Zen Jaskiniowca. Swój marketing opiera on na dodawaniu rozwojowych filmów w serwisie YouTube.

10.2 Stworzenie e-booka

Jeśli nie kurs, to może e-book. Jeśli nie lubisz występować przed kamerą, to swoją wiedzę możesz przelać na e-booka.

E-book to po prostu cyfrowa książka. Może być to jakiś poradnik, seria wierszy, proza, czy bajki dla dzieci.

Wszystko sprowadza się do tego, by stworzyć coś, co ludzie będą chcieli czytać i wniesie wartość do ich życia.

Osobiście stworzyłem kiedyś e-booka na temat oszczędzania pieniędzy na wakacjach. Niestety, jego sprzedaż nie wypaliła, ponieważ popełniłem pewne błędy w marketingu.

Jeśli jednak lubisz pisać na jakiś temat, to powinieneś wziąć pod uwagę napisanie e-booka.

10.3 Sprzedaż szablonów do druku

Ostatnio natknąłem się na konto na Twitterze, którego właściciel zarabiał potężne pieniądze sprzedając szablony do druku.

Działał w ten sposób, że tworzył szablony do pobrania i wydrukowania typu plan lekcji, planer zadań, kalendarze, po czym wystawiał je na aukcjach i zarabiał na nich.

Cena za taki szablon jest niska, ale tworzy się go raz i można go kopiować w nieskończoność.

10.4 Coaching

Kolejnym sposobem, na duże pieniądze online jest coaching. Polega to po prostu na konsultacjach online w danej dziedzinie z osobami, które tego potrzebują.

Jeżeli masz jakąś umiejętność, zaproponuj swoją usługę konsultacji online za pieniądze. Za taką konsultację w zależności od zaawansowania twojej wiedzy można pobrać nawet kilkaset złotych za godzinę.

Oczywiście obok twoich umiejętności i daru przekazywania wiedzy ważny jest również marketing.

10.5 Kalkulatory

Możesz również tworzyć kalkulatory cyfrowe i sprzedawać je online. Ale w jaki sposób zapytasz?

Jest to bardzo proste. Nie musisz nawet umieć programować. Możesz zwracać się do właścicieli stron internetowych i oferować im sprzedaż specjalnego kalkulatora, który mogą zamieścić na swojej stronie internetowej.

Możesz na przykład oferować kalkulator odchudzania, kalkulator stażu pracy, kalkulator całek.

Jeśli nie potrafisz tworzyć skryptów na kalkulatory, z pomocą przyjdzie ci sztuczna inteligencja, która stworzy ci kalkulator w kilka minut.

11. Instagram

Zarabianie na Instagramie również jest dość popularne i można to robić na kilka różnych sposobów.

11.1 Sponsoring

Jeżeli budujesz markę osobistą na tej platformie i uzbierasz pewne grono obserwujących, możesz polegać na sponsoringu i reklamować produkty w zamian za pieniądze.

Twoje konto nie musi być duże. Wystarczy tylko kilka tysięcy zaangażowanych odbiorców, aby pozyskać pierwsze współprace.

Oczywiście wysokość zarobków zależy w dużej mierze od liczby obserwujących, dlatego dojście do dobrych zarobków wymaga sporo czasu i udaje się to niewielu osobom.

11.2 Flipowanie kont

Jeżeli nie w głowie ci bycie influencerem, możesz tworzyć konta na Instagramie o dowolnej tematyce. Następnie pozyskujesz obserwujących na te konta, a na koniec sprzedajesz je zainteresowanym kupcom.

Najtrudniejsze w tym jest to, w jaki sposób wypromować konto, jednak jeżeli się już tego nauczysz, możesz zdobywać setki obserwujących dziennie.

Nieważne czy zakładasz konto o tematyce rozrywkowej, biznesowej, czy jeszcze innej. Każda nisza jest dobra, a w zależności od wielkości konta, te bardziej popularnej możesz sprzedać nawet za kilka tysięcy złotych.

11.3 Zarządzanie profilami marek

Możesz także pisać do firm i oferować im prowadzenie ich profili na Instagramie. Jest to dość przyjemna praca, w której musisz wykazać się kreatywnością i wyczuciem trendów.

11.3 Sprzedaż dzięki influencerom

Sprzedaż dzięki influencerom polega na stworzeniu własnego sklepu internetowego zazwyczaj z jednym produktem i promowania go za pomocą influencerów.

W zależności od influencera, możesz zapłacić mu za post promujący produkt lub wysłać produkt za darmo w zamian za promocję.

Tego typu sprzedaż może być zyskowna. Jeśli trafisz na dobrych influencerów, mogą oni skutkować dużą sprzedażą, ponieważ mają zaufane grono odbiorców.

12. Praca etatowa online

A może etat online? Większość sposobów wcześniej wymienionych sprowadzało się albo do pracy dodatkowej albo do założenia własnej działalności.

Obecnie możesz pracować z domu online, będąc zatrudnionym na umowie o pracę i zarabiając regularne pieniądze.

Tego typu pracy możesz szukać wszędzie, ale najlepsze miejsca to OLX oraz Pracuj.pl. Wystarczy tylko w filtrach zaznaczyć tryb pracy zdalnej. Możesz też wybrać rodzaj pracy i wiele innych kryteriów, które cię interesuje.

Wielu moich znajomych pracuje w ten sposób. Główną zaletą jest to, że nie trzeba dojeżdżać do miejsca pracy i tracić czasu.

Zarobki zależą oczywiście od twoich umiejętności oraz zaangażowania.

13. Wypełnianie ankiet

Zarabianie na ankietach polega na wypełnianiu ankiet online w zamian za pieniądze. Duże firmy korzystają z ankiet, aby poznać preferencje i nawyki klientów, dostosowując swoje działania marketingowe.

Zarobki z ankiet są raczej niewielkie i wahają się od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za ankietę. Zarobienie znaczącej sumy z ankiet jest więc trudne z uwagi na niskie stawki i nieregularność ankiet, dlatego ten sposób traktować lepiej jako anegdotę.

Osobiście nigdy nie zarabiałem w ten sposób, dlatego nie polecę żadnej ze stron, gdzie można w ten sposób zarobić.

14. Zarabianie na Twitterze

Zarabiać można również na Twitterze. Oczywiście nie bezpośrednio, jednak można wykorzystać to narzędzie jako marketing dla naszych produktów lub usług.

Jeżeli mamy jakiś produkt, np. kurs i chcemy go sprzedać, możemy założyć do tego celu Twittera.

Załóżmy, że mam kurs na temat tego, w jaki sposób zarabiać online. Aby go sprzedać, buduję więc konto i umieszczam tam treści na ten temat. Na końcu niektórych wątków zamieszczam link do kursu.

Osobiście nie zarabiam w ten sposób, jednak zauważyłem, że bardzo duża liczba kont, które obserwuję wykorzystuje tę strategię, dlatego musi ona działać.

Dużą zaletą Twittera jest to, że konkurencja jest niewielka, a nasze posty mogą stać się viralem i dotrzeć do setek tysięcy osób, jeśli są dobre.

Scroll to Top