Jak Się Wzbogacić, Nie Mając Nic? (Plan Działania)

Istnieje wiele historii osób, które wzbogaciły się, mimo tego, że nie pochodzili z bogatej rodziny i nie mieli za dużo pieniędzy na start.

Bogacenie się, gdy masz mało pieniędzy trochę różni się od bogacenia się, kiedy masz sporo środków.

W tym artykule dowiesz się krok po kroku co musisz zrobić, by się wzbogacić, nie mając nic.

1. Zmień swoje nastawienie

Jedną z wielu cech wspólnych ludzi sukcesu jest to, że mają zdefiniowane konkretne nastawienie co do pieniędzy. Na samym początku musisz więc zadbać o twoją głowę, ponieważ w przeciwnym razie, będziesz podejmował złe decyzje finansowe.

Przede wszystkim musisz mieć nastawienie obfitości i wpoić sobie do głowy to, że bogactwo jest możliwe. Przyjmując negatywną perspektywę, mocno ograniczasz swoje szanse na sukces.

Abyś uwierzył, że możesz być bogaty, czytaj historie ludzi sukcesu, wizualizuj swoje idealne życie i często myśl o tym, co chciałbyś posiadać, czy co chciałbyś robić, będąc bogatym.

Samo myślenie pozytywne nie uczyni cię bogatym, jednak ryba psuje się od głowy, dlatego należy zadbać o to, aby karmić mózg odpowiednimi rzeczami.

Zachowuj więc pozytywne nastawienie, bądź uczciwy, dobry i etyczny, aby nie karmić się złymi emocjami.

2. Opracuj plan finansowy

Zawsze warto stworzyć jakiś plan, niezależnie od tego, co robimy. Dzięki niemu będziemy mieli bardziej przejrzysty obraz na naszą sytuację oraz będziemy wiedzieć, jakie kroki podjąć.

Krok 1: Zapisz cele finansowe

Zapisywanie celów znacząco zwiększa szanse na ich osiągnięcie. Zapisz więc swój finalny cel, np. zarobienie 200.000 rocznie, po czym rozbij go na mniejsze odstępy czasu, aby wizja dużych pieniędzy nie była tak przerażająca.

Krok 2: Zdefiniuj, gdzie dokładnie jesteś

Aby wiedzieć, jak się wzbogacić, musisz wiedzieć na czym obecnie stoisz. Zastanów się więc ile obecnie pieniędzy posiadasz, aby wiedzieć, jak daleko jesteś od swojego celu.

Krok 3: Uwolnij się od długów

Jeśli masz długi, np. zadłużenia na kartach kredytowych, pożyczki, chwilówki, oraz inne zobowiązania, zacznij od ich spłaty.

Możesz wypróbować metodę kuli śnieżnej zadłużenia i najpierw spłacić mniejsze salda, lub najpierw spróbować spłacić dług z najwyższą stopą procentową.

Długi to ciężar zarówno finansowy, jak i psychiczny, dlatego zanim zaczniesz zarabiać prawdziwe pieniądze, uwolnij się od zobowiązań.

Krok 4: Zacznij oszczędzać pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy jest kluczowym krokiem, jak wzbogacić się z niczego. Oczywiście samym oszczędzaniem nie dorobisz się szybko, jednak musisz od czegoś zacząć.

Nawet jeśli zarabiasz mało, nadal możesz oszczędzać. Jeśli potrzebujesz wskazówek jak oszczędzać, gdy nie ma z czego, przeczytaj ten artykuł. Gdy już nauczysz się nawyku oszczędzania, możesz zacząć budować swoje konto bankowe szybciej niż myślisz.

Jednym z twoich pierwszych celów powinno być zaoszczędzenie, by zbudować poduszkę finansową na sytuacje awaryjne. Następnie możesz zaoszczędzić na inne rzeczy.

Krok 5: Stwórz plan zarządzania budżetem

Zarządzanie budżetem pozwala ci kontrolować swoje finanse, co jest niezwykle istotne. Większość milionerów ma jakiś plan zarządzania budżetem.

Jedną z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych metoda zarządzania budżetem jest zasada 50/30/20, która zakłada przeznaczanie 50% dochodów na potrzeby, 30% na zachcianki i 20% na oszczędzanie. Możesz przeczytać o niej więcej w tym artykule.

3. Wydawaj mniej, niż zarabiasz

Największym sekretem tego, jak wzbogacić się z niczego, jest życie poniżej swoich możliwości. Żyjąc poniżej swoich możliwości, wydasz mniej pieniędzy, a także zbudujesz duże oszczędności.

Nawet jeśli zarabiasz 30 tys. miesięcznie, to jeśli wydajesz wszystko, co zarobisz, albo i więcej, to nadal nie budujesz bogactwa. Chodzi o to, abyś wydawał mniej niż zarabiasz, niezależnie jak dużo zarabiasz.

Aby żyć poniżej swoich możliwości, ogranicz swoje wydatki. Cięcie kosztów żywności, rozrywki, czy rachunków pomoże zaoszczędzić ci wiele pieniędzy. Jeżeli chcesz poznać 20 sposobów na tanie życie, przejdź do tego artykułu.

Czasem wydaje ci się, że czegoś potrzebujesz, a w rzeczywistości tak nie jest. Stworzyłem też artykuł na temat 29 rzeczy, których nie warto kupować. Znajdziesz go pod tym linkiem.

4. Stwórz kilka źródeł dochodu

Jeśli w głowie masz dużą gotówkę, to prawdopodobnie będziesz musiał stworzyć nie jedno, ale kilka źródeł dochodu.

Przeciętny milioner ma 7 źródeł dochodu. Nawet jeśli niekoniecznie chcesz być milionerem, to dywersyfikując dochody, szybciej zwiększasz bogactwo i tworzysz bezpieczeństwo finansowe.

Istnieje wiele pomysłów na źródła dochodu. Masz pracę na etacie? To już pierwsze źródło.

Chcesz zarobić dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie i stworzyć kolejne źródło dochodu? Możesz zainteresować się zarabianiem na promocjach bankowych, w których dostajesz pieniądze przelewem w zamian za zakładanie konta. Wkrótce napiszę o tym artykuł.

Inne propozycje jak zarabiać bez wkładu na start to:

 • Freelancing
 • Założenie bloga
 • Dropshipping
 • Kanał na YouTube
 • Handel internetowy

Istnieje bardzo wiele pomysłów. W obecnych czasach najlepiej wykorzystać do tego internet. Jeśli chcesz się zainspirować, poznaj 49 najlepszych sposobów jak zarabiać w internecie.

Warto mieć kilka źródeł dochodu, jednak ważne jest, by budować je jedno po kolei, by zbytnio nie rozpraszać się, ponieważ poświęcając czas na wszystko na raz, tak naprawdę nie poświęcamy wystarczająco czasu na nic.

5. Inwestuj pieniądze

Jeżeli doszedłeś do punktu, kiedy oszczędzasz wystarczająco, a do tego masz nadwyżki finansowe, to musisz zacząć oszczędzać pieniądze.

Przy oszczędzaniu należy trzymać się kilku zasad. Jedną z nich jest to, aby dywersyfikować swoje inwestycje, by nie wrzucać wszystkich jajek do jednego koszyka. W co możesz inwestować? Jest wiele opcji:

 • Kryptowaluty
 • Giełda
 • REITy
 • ETFy
 • Złoto
 • Obligacje

To tylko niektóre z rodzajów inwestycji, które możesz poczynić. Pamiętaj tylko, by inwestować tylko tyle, ile możesz stracić.

Podsumowanie

Aby dorobić się z niczego, postaw solidne fundamenty, stwórz kilka źródeł dochodu, zarabiaj tyle, ile możesz, oraz oszczędzaj. Inwestuj też nadwyżki. W ten sposób buduje się majątek.

Scroll to Top