Imas Online- Ile Można Zarobić, Czy Warto? (Opinia)

Imas Online to kolejna strona, na której możemy zarobić dodatkowe pieniądze online.

Czy jednak warto z niej korzystać? Ile można zarobić i czy jest w ogóle wypłacalna?

Zapraszam do przeczytania mojej recenzji Imas Online.

Czym jest Imas Online?

Internetowy panel Imas Online to strona należąca do Instytutu Badań Rynku i Opinii Społecznej IMAS International z Wrocławia. Firma istnieje już od 1994 roku, jednak internetowy panel od 2005 roku.

Imas przyjmuje zlecenia na przeprowadzanie ankiet od innych firm, za co zarabia pieniądze i dzieli się zyskiem z użytkownikami panelu, którzy biorą udział w ankietach.

Firma ma dobrą reputację i jest wypłacalna.

Jak można zarabiać na Imas Online?

Jedynym sposobem na zarobienie pieniędzy w Imas Online jest wypełnianie ankiet. Za każdą poprawnie wypełnioną ankietę, która pojawia się na naszym koncie, możemy zdobyć punkty.

To, ile punktów otrzymamy zależy od liczby pojawiających się ankiet oraz ich długości. Zazwyczaj trwają one 10-20 minut i możemy otrzymać za nie od kilku do nawet około 30 punktów.

Ankiety mogą dotyczyć wielu tematów. Duża część ankiet dotyczy opinii na temat różnych produktów dostępnych w polskich sklepach, na przykład telefonów, artykułów spożywczych, napojów, ubrań, itd. 

Pewnym urozmaiceniem i szansą na dodatkowe punkty są nagrody za aktywność. Przykładowo, za 4 wypełnione ankiety dostaniemy 2 punkty.

Wiele paneli badawczych oferuje możliwość zarobienia punktów poprzez zapraszanie do rejestracji znajomych. Niestety w tym przypadku Imas nie oferuje takiej opcji.

Ile można zarobić?

Potencjał zarobkowy w Imas Online nie jest ogromny. To, ile zarobimy zależy od liczby punktów, które możemy otrzymać za ankiety oraz od częstotliwości pojawiania się ankiet.

Tak jak wspomniałem, za ankiety możesz otrzymać zazwyczaj 5-30 punktów, jednak pojawiają się one stosunkowo rzadko, bo średnio możemy się spodziewać około 2 ankiet tygodniowo.

W tym momencie warto również wspomnieć o przeliczniku punktów na pieniądze. W Imas Online system jest następujący: 1 punkt=10 groszy.

Gdyby średnio otrzymywać 2 ankiety w tygodniu punktowane po 20 punktów, można zarobić 40 punktów, czyli około 4 zł.

Natomiast rzeczywistość nie jest tak kolorowa. Musimy pamiętać też o tym, że do wielu ankiet nie zakwalifikujemy się, ponieważ nie będziemy do nich pasować z wielu powodów, np. nieodpowiedniego wieku, czy wykonywanego zawodu.

Dobrze jest więc założyć, że zakwalifikujemy się do połowy ankiet, a więc w tygodniu zarobimy 20 punktów, czyli 2 zł. Miesięcznie można więc zarobić około 10 zł, ponieważ pamiętajmy o tym, że mamy dodatkowe punkty za aktywność.

Jest to oczywiście średnia wartość i czasem ankiet jest więcej, czasem mniej, jednak myślę, że orientacyjnie wygląda to tak, jak to przedstawiłem.

Jak otrzymać wynagrodzenie?

Punkty można wymienić w Imas Online na następujące rzeczy:

  • Przelew na konto
  • Bon płatniczy Sodexo
  • Zasilenie akcji charytatywnej

Większość osób wymienia punkty na przelew. Musisz wiedzieć o tym, że aby było to możliwe, musisz uzbierać na swoim koncie minimum do wypłaty, czyli 300 punktów, które będzie równowartością 30 zł.

Zwykle minie kilka miesięcy aż otrzymamy naszą pierwszą wypłatę.

Bon płatniczy Sodexo możemy otrzymać od 500 punktów a zasilenie akcji charytatywnej od 200.

Imas Online robi wypłaty regularnie na początku i w połowie miesiąca.

Czy Imas Online można używać na urządzeniach mobilnych?

Imas niestety nie jest dostępny na urządzenia mobilne.

Jeżeli nie mamy dostępu do komputera, możemy zawsze skorzystać z Imas Online w przeglądarce mobilnej. Strona jest dostosowana pod telefony, więc możemy wygodnie z niej korzystać.

Imas Online: plusy i minusy

Plusy:

  • Wypłacalna firma
  • Przejrzysty wygląd strony

Minusy:

  • Niewielka liczba ankiet
  • Brak programu polecającego

Czy warto korzystać z Imas Online?

Pomimo niskiego potencjału zarobkowego, warto korzystać z Imas Online, ponieważ prędzej czy później zgromadzimy tam na tyle punktów, by można było wypłacić pieniądze a nakład pracy nie jest przy tym ogromny.

Najlepiej przyjąć strategię założenia konta na wielu innych stronach z ankietami, dzięki czemu znacznie zwiększymy swoje szanse na ankiety i zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Scroll to Top