Ile Można Dostać za Rower na Złomie? (Ważne Informacje)

Jeżeli chcesz zarobić dodatkowe pieniądze sprzedając niepotrzebny rower na złomie, to trafiłeś na dobry artykuł.

W tym wpisie dowiesz się, między innymi tego, ile pieniędzy możesz dostać za rower na skupie złomu.

Czy można oddać rower na złom?

Tak, skupy złomu przyjmują rowery zarówno te działające, zepsute, jak i rozkręcone na części.

Najlepiej wyjdziesz jednak, jeśli większość części twojego roweru, między innymi rama, łańcuch, czy klocki hamulcowe będą sprawne, ponieważ często części złom może je sprzedać, by ktoś mógł ponownie je wykorzystać.

Ogólnie rzecz biorąc, rowery to dobry towar dla właścicieli złomowisk. Zawierają one wiele cennych materiałów, takich jak aluminium, tytan, stal, czy włókno węglowe.

Jeśli części rowerowe nie kwalifikują się na dalszą odsprzedaż, to są przetapiane.

Czy rower lepiej sprzedać, czy zezłomować?

To, czy lepiej sprzedać rower, czy oddać go na złom, zależy głównie od jego stanu.

Jeżeli rower jest sprawny, dużo bardziej opłaca się go sprzedać, ponieważ zarobisz na nim nawet kilkakrotnie więcej niż na złomowisku. Warto wystawić rower na sprzedaż wczesną wiosną, kiedy jest na niego największy popyt. Możesz wykorzystać do tego portale aukcyjne typu OLX.

Jeśli rower jest zepsuty, to oszacuj, ile może kosztować jego naprawa. Jeżeli inwestycja nie będzie duża i będzie ci się opłacała, możesz rozważyć jego naprawę i sprzedaż.

Drugą opcją jest sprzedaż roweru na części. Jeżeli większość części, w tym rama, koła, szprychy, czy klocki hamulcowe działają odpowiednio, może opłacać się sprzedać je osobno.

Jeżeli jednak uważasz, że rower już do niczego się nie nadaje, lub nie chce ci się zajmować sprzedażą go na części, to najlepszym wyjściem może być zezłomowanie go.

Ile można dostać za rower na złomie?

Cena, którą można uzyskać za rower na złomie, zależy od kilku czynników, takich jak lokalizacja, stan roweru i aktualne ceny złomu.

Złomowanie roweru nie przyniesie ci dużej ilości gotówki, ponieważ rowery są bardzo lekkie w porównaniu do innych metalowych przedmiotów, takich jak samochody czy metalowe konstrukcje.

Rower zostanie zważony, a cena zostanie ustalona na podstawie wagi i aktualnych cen złomu. Trudno jest powiedzieć, ile dokładnie dostaniesz za rower, jednak średnio powinieneś spodziewać się otrzymania pomiędzy 15-40 zł.

Zdecydowana większość ceny, którą dostaniesz za rower, to cena za aluminiową ramę, która waży najwięcej.

Co więc najlepiej zrobić ze starym rowerem?

Stary rower najlepiej naprawić i sprzedać, lub sprzedać na części, jeśli jest taka możliwość, ponieważ jest to najbardziej opłacalne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie sprzedać rower, by uzyskać za niego najlepszą ceną, przeczytaj ten wpis.

Oddanie go na złom jest również opcją, jeśli chcesz się go pozbyć, jednak nie powinieneś oczekiwać za ten jednoślad więcej niż 40 zł.

Scroll to Top