Gdzie Za Dobre Pieniądze Sprzedać Wózek Dziecięcy?

Chcesz pozbyć się wózka dziecięcego, ale nie wiesz, jak zrobić to szybko i korzystnie?

W tym artykule zobaczysz najlepsze sposoby, w jakie sposób możesz sprzedać niepotrzebny wózek.

Gdzie najlepiej sprzedać wózek dziecięcy?

Jeśli chodzi o sprzedaż wózka dziecięcego, to są gorsze i lepsze opcje.

Najkorzystniej wózek sprzedać poprzez portale aukcyjne, takie jak OLX, Allegro Lokalnie, czy Sprzedajemy.pl. W zależności od portalu, może być pobrana prowizja za sprzedaż, jednak plusem jest to, że istnieje bardzo duża szansa na sprzedaż, ponieważ używane wózki są bardzo mocno poszukiwane, a dodatkowo możemy uzyskać za nasz przedmiot dobrą cenę.

Warto również rozważyć sprzedaż wózka poprzez grupy na Facebooku. Istnieją co najmniej 3 duże grupy, które są dedykowane handlowi wózkami dziecięcymi, więc warto do nich dołączyć, ponieważ jest tam wiele osób, które właśnie poszukują używanego wózka.

Dobrym pomysłem jest również zamieszczenie ogłoszenia sprzedaży w lokalnej gazecie. Co prawda coraz mniej osób kupuje gazety, jednak konkurencja nie będzie duża i przy odrobinie szczęścia możemy dość łatwo sprzedać wózek.

Gdzie nie sprzedawać wózka dziecięcego?

Chyba najgorszym miejsce do sprzedaży wózka jest skup wózków. Nieważne czy jest to skup online czy offline, będzie to dla nas mało opłacalny interes.

Cena, jaką możemy uzyskać za wózek w skupie będzie bardzo niska. Wynika to z tego, że skupy będą sprzedawać nasz wózek dalej, przez co muszą oferować zaniżoną stawkę, by na nim zarobić.

Sprzedaż wózka w skupie ma sens tylko wtedy, gdy pilnie potrzebujemy gotówki, ponieważ wówczas możemy sprzedać wózek od razu i pieniądze otrzymamy od ręki.

Jak skutecznie sprzedać wózek dziecięcy?

Aby skutecznie i szybko sprzedać wózek, musimy zadbać o następujące rzeczy.

Mycie: Przede wszystkim umyj metalowe elementy wózka ciepłą wodą z mydłem. Jeżeli chodzi o plamy i zabrudzenia na tkaninach, wypierz je ręcznie, by wózek prezentował się ładnie.

Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń: Wózek sprzedasz za więcej, jeśli napompujesz opony i naprawisz ewentualne uszkodzenia. Części zamienne do wózków nie są drogie, dlatego warto rozważyć ich zakup i naprawę, bo może nam się to opłacać.

Dobre zdjęcia: Zrób również dużo zdjęć. Im więcej, tym lepiej. Zadbaj o dobre oświetlenie i nie zapomnij o zrobieniu bardziej szczegółowych zdjęć pokazujących na przykład stan opon czy koszyczek.

Szczegółowy opis: Opisując stan wózka, należy być szczerym i zawrzeć jak najwięcej szczegółów. Z pewnością nie warto ukrywać wad i uszkodzeń, ponieważ potencjalny klient może w najlepszym wypadku zwrócić wózek. Warto również napisać, gdzie wózek został kupiony.

Dodaj akcesoria: Aby zwiększyć atrakcyjność oferty, rozważ dodanie akcesoriów do zestawu, jeśli już ich nie używasz. Może być to parasol przeciwsłoneczny, czy torba podróżna.

Ustal cenę: Oczywiście istotne jest też ustalenie prawidłowej ceny, która nie może być ani za niska ani za wysoka. Przy ustalaniu ceny weź pod uwagę stan wózka oraz ceny konkurencyjnych wózków. Zazwyczaj wózek w dobrym stanie jest wart około 50% początkowej ceny. Na początku warto nieco zawyżyć cenę, by wraz z brakiem klientów stopniowo ją obniżać.

Jak wysłać wózek dziecięcy?

Jeżeli zdarzy się, że znajdziemy klienta, który będzie chciał, byśmy wysłali mu wózek kurierem, musimy zrobić to w odpowiedni sposób.

Jeżeli mamy oryginalne opakowanie wózka, to warto zapakować w nie wózek. Dodatkowo należy go złożyć tak, by zajmował jak najmniej miejsca, ponieważ im mniejszy wymiar będzie miała nasza przesyłka, tym mniej zapłacimy za kuriera.

W większości wypadków możemy odczepić koła, schować rączkę lub budę. Wystające i delikatne elementy należy zabezpieczyć.

Po złożeniu całości wkładamy wózek do worka foliowego, a potem do kartonu. Wolną przestrzeń warto uzupełnić styropianowymi kulkami, folia bąbelkową lub nawet papierem. Całość powinna być zapakowana w taki sposób, by zawartość się nie przesuwała.

Scroll to Top