Gdzie i Jak Sprzedać Stare Meble Dla Najlepszego Zysku?

Chcesz się pozbyć starych mebli, lecz czujesz, że zamiast oddania ich za darmo możesz jeszcze na nich zarobić?

W tym poradniku dowiesz się gdzie sprzedać używane meble oraz jak to zrobić, by zarobić na nich jak najwięcej.

W jakim stanie powinny być meble, które chcesz sprzedać?

Jeżeli chcesz sprzedać meble, powinny one być w jak najlepszym stanie. Najłatwiej będzie ci sprzedać meble nowe, odrestaurowane lub po prostu w dobrym stanie, które nadają się do użytku.

Dzięki temu nie tylko masz pewność, że przedmioty te znajdą nowego właściciela, ale również możesz ustalić za nie wyższe ceny.

Z drugiej strony, jeśli twój mebel jest zepsuty lub uszkodzony, może nie warto wystawiać go na sprzedaż, biorąc pod uwagę to, że nie zarobisz na nim dużo a dodatkowo możesz jeszcze zapłacić prowizję portalu ogłoszeniowego.

Jak wycenić swoje meble?

Oto kilka zasad przy wycenianiu starych mebli, aby osiągnąć maksymalny zysk.

  • Uwzględnij ceny podobnych przedmiotów. Wyszukaj w internecie podobne przedmioty, aby zorientować się, za ile się sprzedają. Jeśli Twój przedmiot jest wyjątkowy lub ma jakąś wyjątkową cechę, możesz skonsultować się ze sprzedawcą antyków w celu wyceny.
  • Zastanów się, jak bardzo jesteś elastyczny. Przy ustalaniu ceny weź pod uwagę opcję negocjowania ceny. Jeśli targowanie się jest opcją, możesz ustalić nieco wyższą cenę. Jeśli chcesz wystawić mebel na licytację, zacznij od najniższej ceny.
  • Weź pod uwagę dodatkowe koszty: Oprócz wartości przedmiotu należy wziąć pod uwagę wszelkie dodatkowe koszty, na przykład ewentualną wysyłkę, ubezpieczenie transportu, czy prowizję portalu ogłoszeniowego.

Jak wystawić przedmiot na sprzedaż online?

Pamiętaj o następujących zasadach przy wystawiania mebli w internecie.

  1. Rób zdjęcia przedmiotów w dobrym oświetleniu dziennym i bez lampy błyskowej, by nie było przebarwień.
  2. Przedstaw meble pod każdym kątem, również wewnątrz oraz z tyłu.
  3. Nie używaj żadnych filtrów, które mogą przeinaczyć wygląd przedmiotu.
  4. Podaj możliwie jak najwięcej informacji, takich jak długość, szerokość, wysokość, głębokość, itd. Dzięki temu mniej osób będzie dzwoniło z pytaniami.
  5. Uwzględnij wszelkie uszkodzenia, zabrudzenia oraz wady.
  6. Zrób zbliżenie na wzór czy teksturę, by jak najlepiej przedstawić mebel.

Gdzie sprzedać stare meble?

1. Facebook Marketplace

Jedną z najlepszych opcji sprzedaży starych mebli jest Facebook Marketplace. Nie płacisz prowizji za sprzedaż oraz wystawienie przedmiotu a na dodatek możesz znaleźć klientów z twojej okolicy.

2. OLX

OLX jest również miejscem, gdzie możesz wystawić niektóre przedmioty za darmo. Stare meble na szczęście łapią się w tej kategorii. W przypadku OLX jest większa szansa, że znajdziesz kupujących z całej Polski.

3. Allegro Lokalnie

Również bez opłat możesz wystawić ogłoszenie na Allegro Lokalnie. Jest tam dużo mniejsza konkurencja niż na OLX, dlatego warto spróbować.

4. Skup staroci

W większości dużych miast istnieje coś takiego jak skup staroci lub antyków. Warto tam zadzwonić i dowiedzieć się więcej. Minusem tego rozwiązania jest to, że dostaniesz dużo niższą cenę, niż sprzedając meble przez internet.

5. Pchli targ

Możesz również rozważyć rozłożenie się na pchlim targu i poszukanie potencjalnych klientów poszukujących używanych przedmiotów.

Scroll to Top