Gdzie Szybko i Za Dobrą Cenę Sprzedać Rower? (Wyjaśnienie)

Jeżeli posiadasz rower, który chcesz szybko spieniężyć, to nie pozostaje ci nic innego niż przekazać go w inne ręce.

Ale gdzie najlepiej sprzedać rower, by pozbyć się go szybko i dostać za niego adekwatną cenę?

W tym poradniku zobaczysz najlepsze sposoby, w jakie możesz sprzedać rower.

1. Grupy na Facebooku

Moim zdaniem najlepszym miejscem na sprzedaż roweru są tematyczne grupy Facebookowe. Spróbuj wyszukać hasła typu “giełda rowerowa”, “kupię sprzedam rower” czy “rowery na sprzedaż”.

Sprzedaż roweru za pomocą tego typu grup na Facebooku pozwala ci wystawić swoją aukcję za darmo, a dodatkowo od razu docierasz do osób, które chcą kupić rower.

Oczywiście należy tutaj uważać na oszustów i nie wysyłać nikomu towaru przed otrzymaniem płatności ani nie podawać danych bankowych. Minusem tego sposobu jest też to, że musisz posiadać konto na tym portalu.

2. Platformy sprzedażowe

Dobrym miejscem na sprzedaż roweru są też platformy sprzedażowe. Do najpopularniejszych należą OLX, Allegro Lokalnie oraz Sprzedajemy.pl.

W zależności od platformy mogą zostać pobrane opłaty za wystawienie aukcji, jednak poziom zabezpieczeń przed oszustwami jest to wyższy niż w przypadku Facebooka.

Poziom konkurencji jest tu równie wysoki, dlatego warto zadbać o dobre zdjęcia i opisy.

3. Fora rowerowe

Na forach rowerowych typu forumrowerowe.org, również warto wystawić darmowe ogłoszenie. Możesz tutaj nie tylko wystawić na sprzedaż cały rower, ale i osobno części, co może być nawet bardziej opłacalne.

4. Ogłoszenie w gazecie

Ogłoszenia w gazecie nadal mogą być świetną formą reklamy. Za zamieszczenie ogłoszenia co prawda musimy zapłacić kilka złotych, jednak to również może być skuteczne miejsce sprzedaży.

Trafiamy tutaj bardziej do starszej grupy odbiorców, jednak zazwyczaj nie konkurujemy tutaj z wieloma sprzedawcami.

5. Targ

Jeśli rower jest w dobrym stanie, możesz sprzedać go na lokalnym targu. Jeśli twój targ ma specjalną strefę, gdzie sprzedaje się rowery, to jest to dodatkowa zaleta, ponieważ przyjdą tutaj konsumenci, którzy są rzeczywiście zainteresowani kupnem roweru.

Gdzie nie sprzedawać roweru?

Rower możesz sprzedać lepiej lub gorzej. Są miejsca, których należy unikać, by sprzedać taki sprzęt.

Z pewnością nie należy sprzedawać roweru do lombardu. Zwykle lombard wycenia nasz produkt na około połowę faktycznej wartości, dlatego powinniśmy zapomnieć o tym miejscu, no chyba że bardzo pilnie potrzebujemy gotówki. Wówczas możemy ją dostać na miejscu.

Roweru nie sprzedawaj również na złom. Jeśli twój rower jest jeszcze w takim stanie, że łatwo można go naprawić lub wyciągnąć części na sprzedaż, to lepiej podjąć się naprawy lub sprzedaży na części. Na złomie za swój rower dostaniesz grosze i najlepiej zezłomować rower tylko wtedy, gdy rama, felgi i łańcuch są poważnie uszkodzone.

O tym, ile dokładniej możesz dostać za rower na złomie przeczytasz w tym wpisie.

Warto również unikać giełd online, które skupują każde rowery, ponieważ również nie dostaniemy za nasz pojazd odpowiedniej ceny.

Jak wycenić wartość roweru?

Jeżeli nie wiesz, ile twój rower może być wart, najlepiej znów udać się do grup na Facebooku o tematyce rowerowej i zapytać jej członków o wartość naszego roweru. Najlepiej dołączyć zdjęcie, by łatwiej było oszacować wartość.

Jeżeli chcesz samemu wycenić rower, dobrze jest poszukać podobnych rowerów dostępnych w sprzedaży na portalach aukcyjnych.

Przy wycenie należy rozważyć czynniki takie jak marka, wiek, typ i pierwotna cena roweru. Warto mieć na uwadze również to, że modernizacje lub unikalne komponenty mogą pozytywnie wpłynąć na wartość roweru.

Kiedy warto sprzedać rower?

Rower najlepiej sprzedać wtedy, gdy na taki sprzęt jest największy popyt, czyli wiosną lub latem. Z racji tego, że wiele osób poszukuje w tym czasie roweru, możesz ustalić za niego stosunkowo wysoką ceną.

Gdy sprzedajesz rower jesienią lub zimą, możesz mieć problemy ze znalezieniem potencjalnego kupca, ponieważ zapotrzebowanie na rowery o tych porach roku jest nikłe.

Jeśli jednak pilnie potrzebujesz pieniędzy, nie powinieneś zwlekać ze sprzedażą i zrobić to kiedy uważasz.

Jak sprzedać używany rower?

Oto kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać, aby proces sprzedaży był znacznie łatwiejszy.

1. Wyczyść swój rower

Zanim zrobisz zdjęcia swojego roweru i wystawisz go na sprzedaż, dokładnie wyczyść rower.

Zdjęcia odgrywają ogromną rolę w uzyskiwaniu wyższej wartości używanego roweru.

Upewnij się więc, że twój rower jest wyczyszczony i postaraj się naprawić wszelkie małe zadrapania lub ślady rdzy, abyś mógł dostać wyższą cenę.

2. Zrób wiele zdjęć

Kupujący online chcą wiedzieć, że kupują wysokiej jakości rower. Zrób szczegółowe zdjęcia każdej części roweru, w tym łańcuchów, bieżnika koła i nadwozia.

3. Zrób szczegółowe opisy

Wystawiając swój rower online, pisz szczegółowe opisy, aby pomóc w pozycjonowaniu swojej oferty oraz lepiej zapoznać potencjalnego kupca z rowerem.

Jeśli to możliwe, podaj model roweru, nazwę, rok produkcji i wszelkie inne przydatne informacje. Wspomnij również o wszelkich dokonanych ulepszeniach, sposobie, w jakim go użytkowałeś, czy gdzie był trzymany.

4. Bądź szczery

Jeśli coś sprzedajesz, zawsze bądź uczciwy. Wspomnij więc o wszelkich wgnieceniach, zadrapaniach, rdzy lub uszkodzeniach roweru.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to sprzedać rower, tylko po to, aby ktoś miał do ciebie pretensje.

Scroll to Top