3 Miejsca, Gdzie Można Oddać Ubrania za Dobre Pieniądze

Jeżeli masz nadmiar ubrań, których już nie nosisz, to warto zamienić je na pieniądze.

Ale gdzie oddać ciuchy, by jeszcze na tym zarobić? W tym wpisie zobaczysz, gdzie oddać ubrania za pieniądze.

1. Portale sprzedażowe

Zdecydowanie najlepszym miejscem, by pozbyć się ubrań są platformy sprzedażowe. Fakt, nie polega to na hurtowym oddaniu ciuchów i otrzymaniu za to pieniędzy, jednak sprzedając poprzez tego typu platformy możemy liczyć na najbardziej satysfakcjonujący zysk.

Portale, na których możemy sprzedać nasze używane ubrania to:

  • Vinted
  • OLX
  • Allegro Lokalnie
  • Sprzedajemy.pl
  • Facebook Marketplace
  • Szafa.pl

Wystarczy tylko zrobić zdjęcia ubrań i dodać opisy. Jeżeli mamy wiele ubrań, to wystawianie aukcji na każde ubranie osobno może być czasochłonne, jednak im więcej aukcji, tym większa szansa na sprzedaż.

Warto pamiętać, by wystawiać daną część garderoby na aukcję wtedy, gdy jest na nią popyt, ponieważ inaczej możemy jej nie sprzedać. Przykładowo, kurtki wystawiamy przed zimą a krótkie spodenki wiosną.

2. Less-Box

Less-Box to firma działająca online, która zajmuje się przyjmowaniem używanych ubrań. Następnie firma szuka dla tych ubrań nowych właścicieli, dzięki czemu wypełnia swoją misję bardziej ekologicznego świata.

Cały proces polega na tym, że wysyłasz paczkę ze swoimi ubraniami do Less-Box, a następnie pracownicy firmy wyceniają twoje ubrania. Wycenę możesz zaakceptować lub odrzucić, a ciuchy mogą do ciebie wrócić, jednak musisz zapłacić wówczas za wysyłkę.

Warto pamiętać, że mogą to być nowe lub używane rzeczy, ale nie mogą nosić śladów użytkowania. Do paczki należy spakować przynajmniej 20 przedmiotów.

Z pewnością wycena ubrań przez Less-Box będzie nieco zaniżona, ponieważ firma również musi zarobić, jednak możemy tutaj pozbyć się hurtowo większej liczby ubrań i dostać za to nieco pieniędzy.

3. Sklepy z odzieżą używaną

Używane ubrania możesz również sprzedać do sklepów z odzieżą używaną. Oczywiście, przedmioty, które przynosisz do second handu, powinny być w stosunkowo dobrym stanie i nadające się do dalszego użytku.

Warto pamiętać, że sklepy z odzieżą używaną nie zawsze mogą przyjąć twoje ubrania. Dlatego przed przyniesieniem ubrań do takiego sklepu, zapytaj sprzedawcę, czy jest możliwość sprzedaży ubrań. Możesz sprawdzić kilka sklepów z odzieżą używaną w twoim mieście.

W tym przypadku wycena twoich ubrań również może być zaniżona, ponieważ twoje ubrania trafią do dalszej odsprzedaży.

Gdzie możesz oddać ubrania za darmo?

Jeżeli nie masz ochoty ponosić trudu związanego ze sprzedażą twoich używanych ubrań, a nadal chcesz zwolnić miejsce w szafie, najlepiej będzie oddać odzież za darmo.

W takim wypadku możesz umieścić rzeczy w pojemnikach na ubrania, zanieść do placówki PCK lub Caritas, do domu pomocy społecznej, czy po prostu wystawić na śmietnik. Możesz także wystawić ogłoszenie na grupach Facebookowych.

Scroll to Top