Demando: Ile Można Zarobić? (Szczera Opinia)

Demando to kolejna strona do zarabiania online.

Jednak czy jest ona wypłacalna? Ile można zarobić i jakie są wady i zalety tej strony?

Zapraszam do przeczytania recenzji serwisu Demando.

Czym jest Demando?

Demando to strona internetowa należąca do polskiej firmy Smartpanels.pl spółka z o.o. Firma zajmuje się badaniami rynku i przyjmuje zlecenia na przeprowadzanie ankiet, za które dzieli się zyskiem z wypełniającymi.

Demando działa od 2017 roku i jest uznany za panel wypłacalny i godny zaufania. Można się w nim zarejestrować od 15. roku życia.

Jak można zarabiać na Demando?

Na Demando zarabiać można na dwa sposoby.

Głównym sposobem jest oczywiście wypełnianie ankiet. Za każdą wypełnioną ankietę otrzymasz określoną liczbę punktów, która zależy od czasu, jaki zajmie ci wypełnienie jej.

Ankiety trwają od kilku do nawet 20-30 minut i można za nie zgarnąć zwykle 10-50 punktów. Warto dodać, że 1 punkt=0,1 zł, więc za ankietę zgarniemy zwykle 1-5 zł, lecz czasem może być to więcej.

Ankiety mogą dotyczyć wielu tematów. Duża część ankiet dotyczy opinii na temat różnych produktów dostępnych w polskich sklepach, na przykład telefonów, artykułów spożywczych, napojów, ubrań, itd. 

Od czasu do czasu pojawiają się również ekskluzywne zadania, które mogą polegać na przykład na zostaniu tajemniczym klientem. Jest to jednak rzadkość i należy traktować to raczej jako ciekawostkę.

Punkty można także zbierać zapraszając znajomych do panelu za pomocą specjalnego linka.

Jeżeli nas znajomy zarejestruje się do Demando, otrzymamy dodatkowe punkty na nasze konto za każdym razem, gdy on zdobędzie punkty. Punkty, które dostaniemy nie są odejmowane z jego konta.

Ile można zarobić?

Aby oszacować, ile możemy zarobić w serwisie Demando, musimy dokonać pewnej kalkulacji.

Załóżmy, że w tygodniu pojawią się nam 2 ankiety. Jest to uśredniona liczba i niekiedy będzie tych ankiet mniej, niekiedy więcej.

Teraz musimy wziąć pod uwagę to, że zakwalifikujemy się tylko do 1 ankiety tygodniowo, ponieważ nie będziemy pasować do każdej ze względu na to, że nie każda ankieta wymaga tej samej grupy docelowej.

1 ankieta w tygodniu, która płaci średnio 30 punktów, czyli 3 zł, oznacza, że w ciągu miesiąca zarobimy około 12 zł.

Nie jest to dużo, ale biorąc pod uwagę to, że wypełnianie tych ankiet zajmie nam mniej więcej 1,5 godziny, to nie jest to zły zarobek, zwłaszcza, że nie wymaga on żadnych umiejętności.

Jak otrzymać wynagrodzenie?

Tak naprawdę wynagrodzenie możemy otrzymać nawet, gdy zgromadzimy na koncie 10 zł, czyli 100 punktów. Możemy jednak wówczas wymienić te punkty na doładowanie do telefonu.

Aby wymienić punkty na pieniądze, musimy ich zgromadzić 500, co oznacza, że może minąć nawet około pół roku zanim na naszym koncie wyląduje pierwsze 50 zł z Demando.

Pieniądze otrzymamy w ciągu 7 dni. Firma jest wypłacalna i rzeczywiście realizuje przelewy.

Punkty można też wymienić na cele charytatywne.

Czy Demando można używać na urządzeniach mobilnych?

Aplikacji Demando niestety nie znalazłem ani w Google Store, ani w Apple Store. Oznacza to, że powiadomienia o nowych ankietach będą nam przychodziły tylko na adres e-mail.

Jeśli jednak nie masz dostępu do komputera, możesz korzystać z Demando w przeglądarce internetowej. Strona działa bardzo sprawnie.

Demando: plusy i minusy

Plusy:

  • Można dołączyć od 15. roku życia
  • Wypłacalna firma
  • Możliwość zarobku bez doświadczenia
  • Szansa na zadania specjalne

Minusy:

  • Stosunkowo mały potencjał zarobkowy
  • Brak aplikacji mobilnej

Czy warto korzystać z Demando?

Demando to panel badawczy, który wyróżnia się tym, że oprócz ankiet oferuje też zadania specjalne. Szanse na ich otrzymanie są nikłe, jednak i tak warto do niego dołączyć.

To dlatego, że jeśli przyjmiemy strategię dołączania do jak największej liczby stron z ankietami, to zwiększamy swoją szansę na zarobek.

Scroll to Top