Czym Jest Fiverr i Ile Można Na Nim Zarobić?

Z serwisu Fiverr korzystam bardzo często.

Nie każdy jednak wie czym on jest i czy można na nim zarabiać, dlatego w tym wpisie opiszę wam na czym polega serwis Fiverr.

Czym jest Fiverr?

Fiverr to darmowa strona internetowa, który łączy freelancerów sprzedających swoje usługi z klientami, którzy chcą zatrudnić kogoś do projektu.

Strona powstała w 2010 roku i do tego czasu korzysta z niej 4 mln osób.

Freelancerzy mogą publikować oferty swoich usług i ustalać swoje stawki. Klienci z kolei mogą następnie przeglądać ponad 500 kategorii usług, aby znaleźć freelancera, którego szukają.

Na Fiverr możemy znaleźć niemal każdą branżę, poczynając od ofert pisania tekstów, kończąc na programowaniu.

Jeśli masz więc jakąś umiejętność lub szukasz osoby do pracy, Fiverr jest miejscem, którego szukasz.

Czy na Fiverr można zarabiać?

Oczywiście na Fiverr można zarabiać jako freelancer, ponieważ jest to miejsce, w którym firmy szukają pracowników do projektów.

Oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ konkurujemy z innymi freelancerami, jednak bardzo dużo osób ma stały dochód ze swoich usług, które oferują w tym serwisie.

Jak działa Fiverr dla freelancerów?

Jako freelancer na Fiverr, tworzysz swoje ogłoszenia, a następnie znajdujesz na nie klientów. Na początku możesz stworzyć 7 swoich ogłoszeń, jednak w miarę zdobywania kolejnych poziomów sprzedawcy, możesz dodać ich więcej.

Cały proces przetwarzania zamówień odbywa się na platformie Fiverr. Gdy kupujący kupuje twoją usługę, musi on opisać, czego oczekuje. Płaci z góry, jednak pieniądze są trzymane przez serwis Fiverr do czasu, gdy nie dostarczysz mu zakończonej usługi.

Przez cały czas możesz kontaktować się z kupującym poprzez czat.

Jak stworzyć ofertę na Fiverr?

1. Wybierz, co chcesz oferować

Na początek musisz ustalić tytuł ogłoszenia. Pamiętaj, że Fiverr to serwis w języku angielskim, więc warto znać choćby podstawy. Następnie wybierasz kategorię.

2. Ustal cenę

W kolejnym kroku ustal cenę usługi. Masz wiele możliwości konfiguracji. Możesz ustalić ją w oparciu o liczbę zmian, o które może poprosić kupujący, czy stworzyć pakiety cenowe.

3. Dodaj opis

Następnie krótko opisz swoją ofertę, co dokładnie oferujesz i dlaczego ktoś miałby cię zatrudnić. Staraj się, aby opis był krótki, ale chwytliwy.

Dostępna jest również sekcja FAQ, w której możesz dodać wszelkie potencjalne pytania kupujących.

Istnieje również sekcja, w której możesz dodać pytania dla kupującego, gdy będzie on składał zamówienie, dzięki czemu dowiesz się, jak masz wykonywać dany projekt.

Możesz na przykład zapytać jaki styl artykułu go interesuje, czy masz dodać infografiki, itd.

4. Dodaj multimedia

Warto też dodać obrazek, by przyciągnąć wzrok potencjalnych kupujących. Najlepiej wrzucić swoje zdjęcie, by zbudować zaufanie.

Jak otrzymasz wypłatę?

Po tym jak zakończysz usługę, Fiverr będzie przechowywał twoje środki przez 14 dni, aby upewnić się, że kupujący jest zadowolony z pracy przed wydaniem ich tobie.

Gdy środki będą dostępne do wypłaty, będziesz mógł je wypłacić za pomocą PayPal, karty Fiverr Revenue Card lub przelewu bankowego.

Pamiętaj, że Fiverr pobiera swoje prowizje i dostajesz 80% wartości zamówienia.

Jak działa Fiverr dla kupujących?

Kupujący na Fiverr mogą wyszukać poszukiwane przez nich usługi za pomocą wyszukiwarki, gdzie mogą wybrać kategorię oraz inne filtry, takie jak kraj pochodzenia freelancera czy czas dostawy.

Po znalezieniu odpowiedniego freelancera można się z nim skontaktować lub od razu złożyć zamówienie.

Można też poprosić freelancera, by stworzył dla nas specjalną ofertę. Osobiście jako kupujący współpracowałem tak z większością freelancerów, ponieważ kupowałem od nich artykuły hurtowo i w specjalnej ofercie dostawałem niższe ceny.

Po rozpoczęciu pracy można łatwo pozostać w kontakcie za pośrednictwem czatu na Fiverr. Gdy sprzedawca prześle pracę, możesz ją sprawdzić i albo zaakceptować albo poprosić o poprawki. Aby uniknąć poprawek, najlepiej dokładnie sprecyzować swoje wymagania.

lle można zarobić na Fiverr?

To, ile możesz zarobić na Fiverr zależy od bardzo wielu czynników, między innymi od tego, jaki serwis oferujesz, jak dobrą robotę wykonujesz, czy jak wysoko jesteś w rankingach.

Według moich obserwacji, większość freelancerów nie zarabia na Fiverr nic. Jednak z drugiej strony są freelancerzy, którzy zarabiają kilka tysięcy złotych miesięcznie lub nawet więcej.

Osobiście nigdy nie oferowałem swojej usługi w tym serwisie a byłem tylko kupującym. Współpracowałem z wieloma freelancerami, jednak jeden z nich zrobił na mnie szczególne wrażenie, przez co regularnie kupowałem od niego przez 1,5 roku.

Poniżej potwierdzenie zleceń.

Osoba ta pochodziła z Pakistanu i pracując około 2 godziny dziennie zarabiała miesięcznie na tylko moich zamówieniach przynajmniej dwie minimalne krajowe w tym państwie.

Jednak co było sekretem tego, że ten freelancer zarabiał tak dobre pieniądze? Na pewno wysoka jakość pracy, dlatego jest to wskazówka dla ciebie. Jeśli myślisz o zarabianiu na Fiverr poważnie, równie poważnie podejdź do tematu i rób wszystko, aby twoi klienci byli zadowoleni.

Przy odrobinie poświęcenia i determinacji, uważam, że na Fiverr można zarobić spokojnie dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie. Przy większym szczęściu i bardziej profesjonalnym podejściu do tematu, można zarabiać nawet kilka tysięcy złotych.

Jak odnieść sukces na Fiverr?

Jeśli chcesz odnieść sukces na Fiverr i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać:

  • Zaoferuj niszową usługę: Fiverr ma dużą konkurencję, więc oferowanie wyjątkowej i niszowej usługi może pomóc Ci wyróżnić się z tłumu.
  • Użyj trafnych słów kluczowych: podczas tworzenia zleceń i profilu używaj trafnych słów kluczowych, których szukają kupujący. Dzięki temu Twoje zlecenia pojawią się w wynikach wyszukiwania i zwiększą Twoją widoczność na platformie.
  • Oferuj konkurencyjne ceny: Chociaż chcesz osiągnąć zysk, oferowanie konkurencyjnych cen może pomóc Ci przyciągnąć więcej kupujących i zbudować reputację na platformie.
  • Skuteczna komunikacja: upewnij się, że komunikujesz się z kupującymi w sposób profesjonalny i terminowy. Odpowiedz na ich pytania i regularnie informuj o postępach w realizacji zamówienia.
  • Dostarczaj wysokiej jakości pracę: Twoja reputacja w Fiverr zależy od jakości wykonywanej pracy. Upewnij się, że dostarczasz wysokiej jakości pracę, która spełnia oczekiwania i wymagania kupującego.
  • Oferuj dodatki: Oferowanie dodatków lub dodatków do usług może pomóc Ci zwiększyć zarobki i zapewnić kupującym dodatkową wartość.
Scroll to Top