Czy Płatne Ankiety Online Są Bezpieczne? Na Co Zwrócić Uwagę?

Jeżeli masz wątpliwości co do bezpieczeństwa ankiet internetowych, to bardzo dobrze, ponieważ nie w każdym przypadku są one bezpieczne.

W tym artykule dowiesz się wielu przydatnych rzeczy na temat bezpieczeństwa ankiet online oraz na co zwrócić uwagę przed rejestracją do ankiet, by nie zostać oszukanym.

Czy płatne ankiety online są bezpieczne?

Biznesy, które opierają się na oferowaniu użytkownikom wypełniania ankiet w zamian za pieniądze są z reguły bezpieczne. Tego typu strony internetowe są prowadzone przez duże firmy, które w większości rzeczywiście wypłacają pieniądze i nie wymagają żadnych poufnych danych.

Jednak musimy pamiętać, że nie żyjemy w idealnym świecie i w tej branży również zdarza się wiele oszustw. Rejestrowanie się na stronach z ankietami online może być niebezpieczne, dlatego przed zarejestrowaniem się, należy zwrócić uwagę, czy dana strona nie ma żadnych czerwonych flag.

Co należy więc mieć na uwadze?

Jakie są oznaki tego, że strona z ankietami może być niebezpieczna?

Oto sygnały świadczące o tym, aby trzymać się z daleka od strony z płatnymi ankietami.

1. Strona żąda podania poufnych informacji

Strony z ankietami muszą prosić nowych użytkowników o uzupełnienie informacji na swoim profilu, ponieważ w ten sposób mogą dopasowywać do ciebie ankiety. Będziemy dostawać inne ankiety w zależności od płci, wieku, czy wykształcenia.

Podanie podstawowych danych firmie z ankietami jest ok, jednak zdarzają się przypadki, w których zostaniesz postawiony przed faktem uzupełnienia zbyt wrażliwych danych osobowych.

Pamiętaj więc, by nigdy nie podawać za dużo informacji osobistych, takich jak numery kart płatniczych, skany dowodów osobistych, dokładnego adresu, czy numeru PESEL.

Jednocześnie z czystym sumieniem możesz podać inne dane, np. swój wiek, status cywilny, płeć, miasto zamieszkania, czy adres e-mail.

2. Negatywne opinie

Zanim zarejestrujesz się do ankiet online, przeczytaj opinie użytkowników na temat danej strony. Jeżeli są złe, odpuść sobie niepotrzebne ryzyko.

Jeśli są dobre, to również nie oznacza, że możesz się zarejestrować. W internecie aż roi się od stronniczych recenzji, które chwalą daną stronę, a osoba chwaląca, czyli najczęściej bloger lub członek forum, zwykle dostaje prowizję za rejestrację do ankiet z jego linku.

Unikaj więc zbyt pięknych opinii na temat danej firmy z ankietami i poświęć trochę czasu na zbadanie tego, czy dane ankiety są bezpieczne.

3. Pobieranie opłat

Nigdy nie płać stronom z ankietami, nawet jeśli te usprawiedliwiają płatności obietnicami typu większa liczba ankiet.

W rzeczywistości możesz nie dostać większej liczby ankiet i tylko stracisz pieniądze. Co gorsza, możesz ujawnić swoje numery bankowe, co jest bardziej niebezpieczne.

Pamiętaj więc, żeby nigdy nie wyciągać karty płatniczej ani nie robić przelewu stronie z ankietami, która tego wymaga.

4. Nierealne obietnice zarobkowe

Nikt nie wzbogaci się na ankietach i należy to traktować jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, które będą zbliżone bardziej do 50 zł miesięcznie niż do 5000 zł.

Obiecywanie gruszek na wierzbie to czerwona flaga. Oczywiście nie zawsze oznacza to niebezpieczeństwo, ale z pewnością nie jest etyczne.

5. Niewielka ilość informacji o firmie

Warto aby firma, która stoi za stroną z ankietami była prawdziwa i widniała w internecie.

Przede wszystkim musi działać na rynku dość długo. Ponadto zieloną flagą jest to, że oferuje wiele form wypłaty, takich jak PayPal, czy przelewy.

Umowy dotyczące prywatności również mają kluczowe znaczenie. Zanim zarejestrujesz się na dowolnej platformie ankiet online, zapoznaj się z jej zasadami gromadzenia danych. Zobacz, jakie informacje wyodrębnia.

Witryny internetowe mogą pobierać dane o twojej tożsamości, nawykach surfowania, urządzeniu i lokalizacji, którymi mogą później handlować.

Unikaj także instalowania aplikacji i rozszerzeń ze stron z ankietami, ponieważ mogą być tam ukryte wirusy.

Jakie strony z płatnymi ankietami online są bezpieczne?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, te strony z ankietami są legitne i można się na nich bezpiecznie zarejestrować, choć nadal należy pamiętać o środkach bezpieczeństwa.

  • Toluna
  • Moneyo
  • Świat Opinii
  • ySense

Z pewnością istnieje jeszcze więcej bezpiecznych stron, jednak masz już wiedzę na temat tego, jak zweryfikować te bezpieczne, dlatego możesz wyszukać je samodzielnie.

Czy warto zarabiać na ankietach online?

Płatne ankiety online to na pewno sposób na dodatkowy zarobek online, jednak czy warto?

Na ankietach można zarobić kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Zakładając, że jedna ankieta zajmuje średnio 30 minut na wypełnienie i dostaniemy za nią kilkadziesiąt groszy (w skrajnych przypadkach może 2-3 zł) to nie jest to dobrze płatne zajęcie.

Dodatkowo liczba ankiet jest dość ograniczona, więc nie możemy wypełniać ich w nieskończoność i liczyć na nielimitowane zarobki.

Nie polecam więc wypełniania ankiet, nawet jako formę dodatkowego dochodu. Co robić zamiast wypełniania ankiet?

Moim zdaniem lepszym sposobem na dodatkowe pieniądze jest zarabianie na bonusach bankowych, za które można dostać nawet kilkaset złotych za kilkanaście minut pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to wkrótce przeczytasz o tym artykuł.

Scroll to Top