Czy Na Wypełnianiu Ankiet Można Zarobić? (Cała Prawda)

Jeżeli chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, to często polecaną opcją jest wypełnianie ankiet.

Jednak czy rzeczywiście można na tym zarobić? Czy to w ogóle się opłaca?

Po przeczytaniu artykułu nie będziesz mieć wątpliwości.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet?

Na wypełnianiu ankiet na pewno nie można zarobić kokosów. Wiele osób zachwala ankiety i chwali się wysokimi zarobkami, jednak na pewno nie należy podchodzić do tego z pełnym zaufaniem, ponieważ zwykle jest to po prostu reklama firmy z ankietami.

Aby przetestować to, czy na wypełnianiu ankiet można zarobić, postanowiłem założyć konto na dwóch stronach z ankietami. Po tygodniu uzbierałem na koncie 5 zł a ankiety wypełniałem łącznie przez około 2-3 godziny. Dodam tylko, że próg wypłaty to 50 zł, więc osiągnąłem dopiero 10%.

Dodatkowo ankiety pojawiały się rzadko, a gdy zacząłem je wypełniać, okazywało się, że jednak nie kwalifikuję się do ich dalszego wypełniania i dostawałem jedynie punkty pocieszenia. Było to niezwykle frustrujące.

Nie jestem jedyny. Firma Nerdwallet.com również postanowiła sprawdzić ile można zarobić na ankietach. Trzech pracowników tej firmy spędziło łącznie 50 godzin na wypełnianiu ankiet, a przez ten czas zarobili $90.

W tym przypadku wypadli nieco lepiej niż ja, jednak ankiety były w języku angielskim na rynek głównie amerykański, więc i tak są to bardzo małe pieniądze.

Dlaczego nie warto zajmować się wypełnianiem ankiet?

Oto kilka powodów, dla których nie warto tracić czasu na ankiety.

Słabe zarobki: Jeżeli osiągniesz średnią 3 zł na godzinę, to będzie to bardzo duży sukces. Wynagrodzenie na ankietach jest niemiarodajne do spędzonego czasu. Jeśli pracujesz na etacie, wyjdziesz 10 razy lepiej, gdy weźmiesz nadgodziny.

Udostępnianie danych: Zakładając konto na stronie z ankietami, a następnie na wypełnianiu ich, podajemy wiele naszych danych osobowych, takich jak numer telefonu, data urodzenia, czy kod pocztowy. Dane te mogą być następnie sprzedawane innym firmom.

Rzadki dostęp do ankiet: Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na jednej stronie z ankietami dostępna może być jedna lub dwie ankiety dziennie, co skazuje nas na to, że nie ma szans zarobić, posiadając konto na jednej stronie.

Oszustwa: Uznane firmy raczej nie robią przekrętów, jednak rejestrując się u nieznanego wydawcy, możesz paść ofiarą oszustwa, gdy podasz zbyt wiele poufnych informacji.

Wysoki próg wypłaty: Aby dostać pierwszą wypłatę z ankiet, musimy spędzić czasem nawet kilka miesięcy aż osiągniemy minimalny próg wypłaty.

O czym należy pamiętać, gdy wypełniasz ankiety?

Jeżeli nie masz nic lepszego do roboty ze swoim czasem i nadal chcesz wypełniać ankiety, pamiętaj o następujących zasadach.

  1. Nie podawaj za dużo informacji osobistych. Nigdy nie podawaj numerów kart płatniczych, adresu zamieszkania, czy numeru PESEL. Jednocześnie z czystym sumieniem możesz podać inne dane, np. swój wiek, status cywilny, płeć, miasto zamieszkania, czy adres e-mail.
  2. Utwórz adres e-mail tylko dla witryn z ankietami. Większość stron z ankietami wysyłała nam kilka e-maili dziennie. Rejestracja na tych stronach przy użyciu oddzielnego adresu e-mail zapobiega zaśmiecaniu głównej skrzynki odbiorczej.
  3. Zapoznaj się z opiniami o stronie z ankietami. Zanim zarejestrujesz się do ankiet online, przeczytaj opinie użytkowników na temat danej strony. Jeżeli są złe, odpuść sobie niepotrzebne ryzyko.
  4. Załóż konto na kilku stronach z ankietami. Tym sposobem zwiększasz szanse na ciągłość dostawania ankiet.

Podsumowanie

Jedynym beneficjentem ankiet online są strony, na których możesz znaleźć te ankiety. Zbierają one ogromne ilości danych i możemy się jedynie domyślać co z nimi robią. Użytkownicy dostają natomiast grosze za udostępnianie swoich informacji.

Innymi słowy, wypełnianie ankiet to zajęcie, którym nie warto się zajmować. O lepszych sposobach na dodatkowy zarobek napiszę wkrótce.

Scroll to Top