Cenne Opinie: Czy Warto, Ile Można Zarobić?

Cenne Opinie to kolejna popularna strona do zarabiania dodatkowych pieniędzy online poprzez wypełnianie ankiet.

Jednak czy w ogóle warto brać ją pod uwagę? Czy jest wypłacalna i ile można zarobić?

Zapraszam do przeczytania recenzji strony Cenne Opinie.

Czym jest strona Cenne Opinie?

Cenne Opinie to strona internetowa należąca do brytyjskiej firmy Dynata Global UK Limited. Firma ta działa od ponad 40 lat w branży pomiarów i analiz rynkowych.

Jednym z działań firmy jest przyjmowanie zleceń od korporacji na przeprowadzanie ankiet i dzielenie się zyskiem z osobami wypełniającymi.

To właśnie można robić na stronie Cenne Opinie. Za wypełnianie ankiet dostajemy pieniądze. Strona ta jest postrzegana jako godna zaufania. Dołączyć można od 18 roku życia.

Jak można zarabiać na stronie Cenne Opinie?

Na stronie Cenne Opinie głównym sposobem zarobku jest wypełnianie ankiet. Na naszym profilu będą pojawiać się dostępne ankiety do wypełnienia i za ukończenie każdej otrzymamy określoną ilość pieniędzy.

To, ile pieniędzy otrzymamy za ankietę zależy od kilku czynników, jednak tym najważniejszym jest to, ile czasu musimy na nią poświęcić. Im dłuższa ankieta, tym więcej można zarobić.

Zwykle Cenne Opinie płacą około 1-3 zł za ankiety krótsze niż 10 minut, a za te najdłuższe, które trwają 20-25 minut, dostaniemy nie więcej niż 8 zł, ale zwykle jest to nieco mniej.

W przeciwieństwie do większości panelów z ankietami, na stronie Cenne Opinie nie ma programu polecającego, co oznacza, że nie możemy zarabiać na polecaniu znajomych.

Teoretycznie istnieją tu też opcje zarabiania na przykład na testowaniu produktów lub byciu tajemniczym klientem, jednak to tylko anegdotyczna informacja, ponieważ trzeba mieć furę szczęścia, by załapać się do tego typu zadania.

Ile można zarobić?

Potencjał zarobkowy Cennych Opinii jest podobny jak potencjał zarobkowy praktycznie każdej strony z ankietami, czyli niski.

To, ile zarobimy zależy głównie od tego, ile ankiet będziemy dostawać. Musisz bowiem wiedzieć, że liczba ankiet nie jest nieskończona i pojawia się ich zaledwie kilka na tydzień.

Dodatkowo ze względu na to, że każda ankieta potrzebuje innej grupy osób, np. ze względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania, itd. to nie zakwalifikujemy się do każdej.

Zróbmy więc szybką kalkulację, by oszacować ile możemy zarobić na tej stronie w ciągu miesiąca.

Załóżmy, że w tygodniu pojawią się 3 ankiety, a zakwalifikujemy się do 2. Ankiety te średnio będą płacić 3 zł za wypełnienie. Oznacza to, że w tygodniu zarobimy 6 zł, a miesięcznie wyjdzie nam około 24 zł.

Te założenia są i tak dość optymistyczne, ponieważ z doświadczenia wiem, że możemy nie uzyskać kwalifikacji do większości ankiet.

Tak czy inaczej, na Cennych Opiniach można zarobić podobnie jak na innych tego typu stronach.

Jak otrzymać wynagrodzenie?

Wynagrodzenie możemy zrealizować po osiągnięciu na naszym koncie progu 50 zł.

Niestety, tych pieniędzy nie zamienimy na gotówkę, którą możemy przelać na nasze konto bankowe. Jedynym sposobem jest zamiana tych pieniędzy na vouchery.

Ogólna liczba voucherów wynosi 11 i mogą być to na przykład karty rabatowe do Allegro, Decathlon, Empiku, Zalando, czy innych sklepów.

Większość voucherów można wymienić mając na koncie 50 zł, lecz niektóre wymagają nieco więcej pieniędzy.

Aby uzbierać minimalne 50 zł, musimy wypełniać ankiety przez około 3 miesiące. Oczywiście realnie wypełnianie ankiet zajmie nam kilka godzin, jednak konto na Cennych Opiniach musimy mieć przez 3 miesiące, by otrzymywać kwestionariusze.

Czy Cennych Opinii można używać na urządzeniach mobilnych?

Aplikacji Cenne Opinie niestety próżno szukać w Google Play lub App Store. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wypełniać ankiet na telefonie.

Zawsze możemy zalogować się na stronie w przeglądarce. Wypełnianie ankiet może nie będzie tak komfortowe jak na komputerze, jednak przynajmniej umożliwi nam zarabianie poza domem.

Cenne Opinie: plusy i minusy

Plusy:

  • Możliwość zarabiania bez żadnych umiejętności
  • Intuicyjny panel
  • Wypłacalna firma

Minusy:

  • Ograniczona liczba ankiet
  • Brak możliwości przelewu na konto
  • Brak systemu polecającego

Czy warto korzystać z Cennych Opinii?

Mimo tego, że potencjał zarobkowy serwisu Cenne Opinie nie jest duży, to i tak warto się do niego zarejestrować.

Jeśli przyjmiemy strategię dołączania do wielu serwisów z ankietami, to dołączenie do Cennych Opinii zwiększa nasze szanse na otrzymywanie kolejnych ankiet i zarabianie pieniędzy.

Scroll to Top